Sensizlik canımı yakacak biliyorum. Gidişin sert bir yumruk gibi inecek suratıma.

Yeni doğan bebeğin annesinden emeceği süte duyduğu ihtiyaç gibi benimde sana ihtiyacım var. Her yeni başlayan gün benim sana olan uzaklığımı arttıracak. Doğan güneş , aşk şarkıları fısıldayan kumrular, tomurcuk güller, her gün sevinçle uyanan doğa sana olan özlemimi anımsatacak. Her an artacak bu özlem.

Güneş doğmaya başladığında kulağım telefonda sevgilimin sesini duyacağım bir çift kumru gibi hep yanımda olacağın anı bekleyeceğim. Çünkü o zaman bende senin gölgen olacağım. Karanlıkta bile önünü aydınlatmaya çalışıp sana ışık olacağım. Tıpkı senin bana ışık olduğun gibi. Ölümü düşünmekten vazgeçirdiğin gün beni yeniden yaşama bağladığın gibi sevgilim. Açmaya çalışan her gonca gibi her gün hayatıma yeniden doğacaksın. Bende senin hayatına eşlik etmek için açacağım. Batan güneşle beraber çıkan yıldızlara senin uzaklığını anlatacağım. Ve sana olan hasretimi. Ve sana olan sevgimi haykıracağım sessiz çığlıklarla.

Gün gelecek en büyük kalabalık içinde bile sana sımsıkı sarılıp her geçen gün artan aşkımı haykıracağım herkese. Gün gelecek kimsenin olmadığı bir yerde çılgınlıkların en büyüğünü yaşatacağım sana. Senin bana tattırdığın bütün heyecanları sana yaşatmaya çalışacağım. Bir lokma ekmeği, bir yudum suyu, bir hırkayı paylaşacağım seninle. Hayatın bütün acı ve tatlı anlarında yanında olup elini tutacağım senin elinden aldığım sıcaklıkla yaşadığın her olayda yanında olacağım. Sen gülerken gülecek ağladığında senin yerine ben ağlayacağım. Sevgimi sana dilimle değil gözümle anlatacağım. Belki tek odalı her şeyden yoksun belki kocaman bir evde seninle aynı havayı soluyacağım. Sen aç yattığında aç yatacak sen tok olduğunda tok olacağım. Gözlerinden aldığım ışık ve sevgi hayatıma yol olacak. Sana EVET dediğim günden beri hayat arkadaşımsın. Geleceğim, huzurum, mutluluğumsun.

Senin olmadığın bir hayatı düşünmek ve yaşamak istemiyorum. Bana bazen bir koca, bazen bir dost, arkadaş, bazen bir baba ya da ağabey olacaksın. Ben sana bir kadın, bazen dost, arkadaş, bazen bir anne veya kız kardeş olacağım. Sen ve ben değil biz olacağız her zaman.

Hani ilk tanıştığımızda sana bir şiir yazmıştım. Artık kokunu merak etmiyorum çünkü içime sindi kokun. Teninin sıcaklığını merak etmiyorum senin sıcaklığına ulaştı sıcaklığım. Gözlerinde yaşanan yaşam ben oldum. Henüz yaşadığın yerleri görme semde yaşa masamda senin anlattıklarınla yaşıyorum. Dudağından dökülen her kelime içime bir nakış gibi işliyor. Bana dokunduğun anda hiç yaşamadığım tatmadığım hisleri yaşıyorum. Artık seni merak etmiyorum. Çünkü seni yaşıyorum. Ve yaşadığımı sana da yaşatmak için her şeyi yapacağım.
Yeni doğan her gün sana yeniden aşık olarak uyanacağım. Sen uyurken seni seyredip Allah’a şükredeceğim seni karşıma çıkarttığı için.
Seninle yaşanacak her olayı yaşamaya VARIM.

Ey gökteki yıldızlar onu çok sevdiğimi fısıldayın kulağına.
Ey rüzgarlar kondurun küçücük bir buse dudağına.
Ey sıcacık güneş sar sevdiğimin bedenini ben sarıyormuşum gibi.


Ama artık yoksun...Ve ben acı çekiyorum hergün artan...bir gün seni tamamen söküp atacağım içimden...O zaman da sen acılar denizinde boğulacaksın....

Gülbanu ARSLAN

faba faba
Üyenin Yeni Konuları Niran Ünsal-İyi Ki Varsın Gitme
Üyenin Populer Konuları Niran Ünsal-İyi Ki Varsın Gitme
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 852
favori
like
share
zıkkıms_50 Tarih: 06.04.2008 20:05
arkadasım senin yureğine sağlık paylaşımın cok güzel ellerine sağlık
faba Tarih: 24.03.2008 10:56
Beğenmeniz sevindim. Teşekkür ederim.
tsu Tarih: 23.03.2008 15:38
emeğinize, yüreğinize sağlık...

çalışmalarınızın hepsini bir solukta okudum ve sizi gerçekten tebrik ederim... harika sunumlardı teşekkür ederim...

sevgi ve dostlukla...