Symantec, kullanıcı bilgisi dahilindegerçekleştirilmeyen yüklemeler ya da bilinmeyen saldırılar sonucunda oluşabilecek yeni ve sıkça karşılaşılan online tehditlere karşı, bilgisayar kullanıcılarına kapsamlı bir koruma sunmak amacıyla geliştirilen, endüstri lideri güvenlik çözümleri "Norton Internet Security (Norton Internet Güvenliği) 2008" ve "Norton Antivirüs 2008"in pazara sunulduğunu duyurdu.
Norton Internet Security 2008 online alışveriş ve bankacılık işlemleri ile online taramalar sırasında kullanıcıların kimlik bilgilerinin korunmasına yönelik işlev gösteren Norton Identity Safe (Norton Kimlik Güvenliği)'in özelliklerini de bünyesinde barındırıyor. Bunlara ilaveten Symantec, çok daha iyi bir performans ve gelişmiş teknik destek sağlamasının yanı sıra, kullanıcı müdahalesini de en aza indirgeyerek 2008 ürünlerini en üst düzeyde etkin kılıyor. Norton 2008 çözümleri ile kullanıcılar, yeni tehditlere karşı oldukça etkin bir koruma elde etmelerinin yanı sıra, kablosuz ev bağlantılarından online kimliklere kadar bilgisayar güvenliğinin çok ötesine geçen bir koruma zincirine de sahip oluyorlar.

Norton 2008'deki Yenilikler

Web Tarayıcı Koruması: Kullanıcı bilgisi dahilindegerçekleştirilmeyen yüklemeler sırasında karşı karşıya kalınabilecek tehditlerin yanı sıra, Internet Explorer'da yer alan açıklardan yararlanan bilinmeyen tehditlere ve yeni saldırılara karşı da kapsamlı bir koruma sağlar. Web tarayıcı koruması özelliğiyle gelen bir diğer önemli yenilik de, Active®, JavaScriptTM ve VBScript kullanan ve doğrudan web tarayıcılarını hedef alan okunması ve anlaşılması zor kodlara (obfuscated code) karşı sıfır-gün proaktif koruması sağlanmasıdır.
Norton Identity Safe (Norton Kimlik Güvenliği): Online bankacılık işlemleri, İnternet üzerinden yapılan alışverişler ve web taramaları sırasında, kişisel verileri ve kimlik bilgilerini güvence altında tutar. Norton Identity Safe bunun yanında, web siteleri ile hangi bilgilerin paylaşıldığını kontrol eder, kullanıcıya ait özel bilgileri güvenli bir şekilde saklı tutar ve web formları ile şifre detaylarının otomatik olarak doldurulması görevini başarıyla üstlenir. Bu çözüm, diğer kritik bilgiler dahil olmak üzere şifre detaylarını da saklı tutarak, hem zamandan tasarruf etmek hem de tuş vuruşlarının gizlice kayıt edilmesi yoluyla şifre çalınması işlemlerinin önüne geçmek amacıyla, kullanıcıların ihtiyaç duydukları durumlarda şifre bilgilerine otomatik olarak erişimlerini sağlar.
Tek tuş Desteği: Seçenekleri desteklemek üzere daha önce Norton 360 ile sunulan fonksiyonaliteyi aynı erişim rahatlığıyla sağlar. Tamamıyla yeni olan bu yaklaşım bağlanırlık, lisanslama ve ürün aktivasyonu gibi sorun gidermeye yönelik konularda oldukça kapsamlı bir destek sağlar. Ayrıca teknik destek almak isteyenlere telefon, e-posta ve canlı sohbet gibi ortamlarla doğrudan erişim imkanı sunar.
Ev Bağlantısı Özelliği: Yerel ağ üzerindeki aygıtların bir görüntüsünü sunmak amacıyla bağlı bulunan aygıtları eşleştirir. Norton Internet Security 2008 ve Norton AntiVirus 2008 kurulu olan diğer bilgisayarlardaki tüm güvenlik durumunu izler. Ayrıca, Norton Internet Security 2008 kapsamında yer alan bu özellik, kablosuz ağ bağlantılarındaki güvenlik durumlarını kontrol etmesinin yanı sıra, kullanıcıların güvensiz bir kablosuz ağa bağlanmaları durumunda da uyarı gönderir, kullanıcıların ağ güvenlik ayarlarını etkin bir şekilde yönetebilmeleri için de uzman tavsiyeler sunar.
Performans, Performans, Performans: Norton Internet Security 2007 ile karşılaştırıldığında 2008 kullanıcı ara yüzü %22 daha hızlı işlerlik sergileyen bir yanıtlama sistemine sahip bulunuyor, kısa bir tarama işlemini de %39 daha hızlı gerçekleştiriyor. Sektördeki dokuz rakibi kapsayan endüstri ortalaması ile kıyaslandığında Norton Internet Security 2008;

ön yükleme zamanı (%20 daha hızlı),
bellek kullanım alanı (%69 daha az),
full tarama (%12 hızlı),
kullanıcı arayüzü yanıtlaması (%54 daha hızlı)
yükleme hızı (%31 daha hızlı)

gibi performansa ilişkin 5 önemli alana liderlik ediyor.
Her iki ürün de içerdiği SONAR davranışsal saptama teknolojisi sayesinde kötü niyetli kodlara karşı, standart virüs ve spyware saptama tanımlamaları yapılmadan önce kapsamlı bir koruma sağlar. Norton Internet Security 2008'de SONAR, herhangi bir uygulamanın dış dünyaya giden iletişiminde sürekli olarak full tarama işlevini çalıştırır. Bilinmeyen tehditlere karşı güvenlik duvarlarının etkinliğini güçlendirerek kimlik bilgilerinin korunması yönünde kapsamlı bir koruma sağlar. Bu yeni fonksiyonalitelerin kullanılması, Threat Interceptor (Tehdit Önleyici) güvenlik açığı koruma teknolojilerinin yanı sıra, kendi sınıfının lideri konumundaki rootkit koruma özellikleri de dahil olmak üzere Norton Internet Security'nin hali hazırdaki mevcut etkin güvenlik korumasını daha da kuvvetlendiriyor. Threat Interceptor (Tehdit Önleyici) teknolojileri,

Threat Interceptor - Browser Defender (Web Tarayıcı Koruması),
Threat Interceptor - Intrusion Prevention (saldırı Önleme)
Threat Interceptor - Generic Exploit Blocking
gibi önemli nosyonları içeriyor. Norton Internet Security ayrıca, virüs saptaması konusunda sahip olduğu altın standardı devam ettirerek ard arda 33 kere Virus Bulletin 100 ödülleri ile onurlandırılan ve endüstride benzersiz bir itibara sahip olan Norton AntiVirus'ün tüm fonksiyonalitesini ve özelliklerini bünyesinde barındırıyor.


Download

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 848
favori
like
share
yoldas1 Tarih: 26.01.2009 13:24
tesekürler
doktor61 Tarih: 15.11.2008 10:18
tesekkürler
doktor61 Tarih: 15.11.2008 10:11
tesekkürler
sivasliturka Tarih: 10.10.2008 20:40
...
Baykartal Tarih: 07.10.2008 00:29
:10: Merhaba arkadaslar Sizleri Alkisliyorum Bir Numarasiniz..
polat63 Tarih: 12.09.2008 23:30
iyi bir çalışma çok teşekkür ederim.
ahmetyaprak Tarih: 17.05.2008 18:43
...
HaYRaT Tarih: 10.05.2008 15:46
.......................
vollgr Tarih: 09.05.2008 17:23
ne kaar sacma