Bilgisayarınızdaki vürüs temizleme programlarına alternatif olarak flash belleklerdeki virüs, trojen veya zararlı programları manuel olarak temizleyebileceğiniz bir program.

Bilgisayarınıza herhangi bir flash bellek veya harici disk taktığınızda, eğer güçlü ve güncel bir virüs temizleme programına sahip değil iseniz, bu programı kullanabilirsiniz.
Flash bellek takıldığı anda Yukarıdaki görüntü karşınıza çıkacaktır. Bu esnada eğer bellekte virüs veya trojen var ise "Dosyaları görüntülemek için klasörü aç" der iseniz veya "bilgisayarım" simgesinden flash belleğe girer iseniz, bellekteki virüs o anda bilgisayarınıza bulaşır. Bunu engellemek için yukarıdaki görüntü karşınıza çıktığında "İptal" diyerek pencereyi kapatıyoruz. daha sonra masaüstünde simgesi bulunan "Flash Bellek Gizli dosya görüntüleme programını çalıştırıyoruz ve flash belleğin sürücü harfini seçiyoruz. Varsa, buradaki gizli dosyaları siliyoruz. Bu şekilde belleğimiz virüsten temizlenmiş olur.

Not : Flash bellekte kendinize ait gizli dosya var ise buna dikkat etmelisiniz. Bunun dışında tüm gizli dosyaların virüs olması garantisi yoktur.

Her ne kadar bazı dosyaların silinmemesi gerektiğini programa eklesem de, bu işlemi Harddisk (C:) de yapar isek, buradaki bazı gizli dosyaların silinmesi durumunda, işletim sisteminizin tamamen çökebileceğini de hatırlatmak istiyorum.

YapımCı : HaLiL DURSUNDownLoad

DOWNLOAD

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 15830
favori
like
share
cokkomik Tarih: 26.02.2011 13:30
benim Flashımdaki virüs çok garip bir cinsten acaba bu yöntemle silinmesi mümknmüdür ? Dosyaları sil sem bile bir sn sonra tekrar dönüyor. İpoduma bilgisayarıma bulaştı.
LaStRoSe Tarih: 09.07.2010 02:59
Emeqine SaqLık..
polemick32 Tarih: 26.06.2010 03:35
Allah razı oLsun kards o kdr işime yaradıki her formatta hemen kaptırıodum virusu pc ye
by_0zqur Tarih: 17.04.2010 08:55
bana da cok lazım indiriryorum ins ise yarar.. umuyorum
gececi50 Tarih: 20.12.2009 21:31
ALLAH Razı olsun kardeşim. Öyle işime yaradıki emeğine sağlık.çok çok teşekkür ediyorum.