İşte Millilerin yeni forması
24 Mart 2008 / 15:49
A) Milli Futbol Takımı için hazırlanan yeni formalar, milli futbolcular tarafından basına tanıtıldı.A) Milli Futbol Takımı için hazırlanan yeni formalar, milli futbolcular tarafından basına tanıtıldı. İşte Milli Takımın turkuaz renkli ve geçmişin izlerini taşıyan yeni formaları: Polat Renaissance Oteli'nde yapılan tanıtımda, milli futbolculardan Arda Turan, Gökhan Gönül, Gökhan Ünal, Volkan Demirel, Gökhan Zan, Mehmet Topal ve Gökdeniz Karadeniz mankenlik yaptı. Gökhan Zan, Mehmet Topal ve Gökdeniz Karadeniz ilk kez basına tanıtılan kırmızı beyaz formaları giyerken, Arda, Gökhan Gönül ve Gökhan Ünal turkuaz forma, Volkan Demirel siyah kaleci forması ile podyuma çıktı.

Futbolcular yeni formaları beğendiklerini, Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olmak istediklerini söylediler. Tanıtımda, Türkiye'nin tarihinde ilk maça 1923'te kırmızı göğüs bantlı beyaz formayla çıktığı, 85 yıl sonra geçmişin izlerini taşıyan formada güncel bir görünüm sağlandığı belirtildi.
Kırmızı-beyaz formaları milli takım futbolcularının iç saha maçlarında giyeceği kaydedildi.

Daha önce tanıtılan, Türk kültürünün simge rengi olan turkuaz renkli formaların ise deplasmanda giyileceği bildirildi. Kaleciler için ise siyah, yeşil ve sarı kaleci formaları hazırlandığı ifade edildi.

Formaların yapımında kullanılan Nike Dri-Fit'in oyuncuların daha kuru, daha serin ve daha hafif olmasını sağlayan yeni bir teknolojinin ürünü olduğu, teri bedenden kumaşın yüzeyine çekerek hızlı kurumasını sağlayan bu malzemenin bir yandan da üç boyutlu yapısıyla cildin etrafında daha fazla hava boşluğu yaratarak yapışmayı azalttığı vurgulandı.

Milliler, ilk kez yeni formaları Belerus ile yapılacak özel maçta giyecek.
Bu arada, antrenman koleksiyonu da basına tanıtıldı.

Tanıtımı, Futbol Federasyonu Başkanvekili Lütfi Arıboğan, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve aday kadroda yer alan futbolcular da izledi

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1151
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 25.03.2008 08:15
idare eder abi
by_KaRizMa Tarih: 24.03.2008 23:01
ne bicim olmus oyle
ChE Tarih: 24.03.2008 20:07
nostalji formalarda ortadaki şeritin içinde numara değilde ayyıldız yokmuydu yaaww alla alla ..