Terim'den Chelsea açıklaması
24 Mart 2008 / 14:51
Terim İngiltere yolunda mı? Teklif alıp almadığına dair muhabirlerine sorusuna bakın nasıl cevap verdi?
Fatih Terim Chelsea'den teklif aldığı yönündeki haberleri yalanlamadı. Beyaz Rusya ile yapılacak özel maç öncesi Polat Renaissance Otel'de (A) Milli Takım ile kampta bulunan Fatih Terim, basın toplantısı düzenledi.

CHELSEA'NİN TEKLİFİ İDDİASI

Terim, İngiltere Premier Lig'in önemli ekiplerinden Chelsea ile sezon sonu için el sıkıştığı yönünde İngiliz basınında çıkan haberlerin hatırlatılması üzerine, şu ifadeleri kullandı:

Avrupa Şampiyonası Finalleri'nin sonuna kadar beni bu işimden alı koyacak herhangi bir neden göremiyorum. Arkadaşlarımla beraber tamamen iyi hazırlanmak, iyi oynamak ve başarılı olmaktan başka düşüncemiz yok. Ayrıca beni herkes tanır ki, bir takımla çalışırken başka takımla konuşmam, isteyen takımın hocası varsa da hiç konuşmam. Herkes için geçerli bu. Bir işim varsa o işimi tamamlarım. Bakış açımız Avrupa Şampiyonası ile ilgili. Öte yandan, bir Türkün isminin konuşulduğu yer, herhangi bir ülke değil, bir Türk teknik adamın istenmesini, olur veya olmaz, bugün bir Avrupa, Dünya takip ediyorsa Türk futbolu için çok önemli bir şey. Konuşulan yerler çok basit yerler değil. Olayın bu tarafıyla ilgilenelim ama şu anda biz ekibimizle beraber, nasıl en ufak hata olmaksızın Avrupa Şampiyonası'na hazırlanırız, orada güzel sonuçlara nasıl imza atabiliriz, güzel temsil edebiliriz onun derdindeyiz. Tabii ki, istenmek hoş bir şeydir, herkese tavsiye ederim.
Ama şu anda hiçbir şeyle ilgilenemeyecek kadar Milli Takım ile fazla ilgileniyorum."

TERİM 2008 LİSTESİ İÇİN İKİ DÜŞÜNCESİ VAR

UEFA'ya 20 oyuncu artı 3 kaleciden oluşan kadroyu 28 Mayıs tarihine kadar vermek zorunda olduklarını hatırlatan Terim, sakatlıklar ve olası hadiseler için önlerinde iki plan bulunduğunu aktararak, "İlk olarak fazla sayıda oyuncu götürüp, kesin kadroyu açıkladıktan sonra kalanları şampiyonayı tribünden izletip veya geri gönderebiliriz. İkinci seçenek ise bir bekleme listesi oluşturup, olası sakatlık veya hastalıklarda oradan bir oyuncuyla değiştirebiliriz. Böyle iki düşüncemiz var" diye konuştu.

"FENERBAHÇE'NİN BAŞARISI POZİTİF KATKI SAĞLAR"

Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükselen Fenerbahçe'nin başarısının, (A) Milli Takım'a da pozitif katkı sağlayacağını söyledi.
Hangi seviyede olursa olsun, başarının motivasyona katkısı olduğunu dile getiren Terim, "Fenerbahçe'nin başarısı takıma pozitif katkı sağlar. Avrupa'da önemli başarı elde etmiş bir grubun pozitif yansımalarını, müthiş derecede özlemiş durumdayız. Çok güzel bir şey. Lokal başarılar olur ama uluslararası başarılar çok daha önde olmalıdır.
Biz de finallere o ciddiyetle hazırlanıyoruz. Yapamadığımız şeyleri yapmak için çaba sarf ediyoruz" ifadelerini kullandı.

HAKAN ŞÜKÜR'ÜN ÇAĞRILMASI RADİKAL DEĞİŞİKLİK OLMAZ"

Kadroda radikal değişiklikler yapabileceğini söyleyen Fatih Terim, radikal değişiklikten ne anlanılması gerektiğinin sorulması üzerine, şunları söyledi:

"Ben, 'Radikal değişiklikler yapacağız' demedim, 'Yapabiliriz' dedim. Her oyuncunun kendisini buraya hazırlamasını rica ediyorum. Şu anda çağırmadığımız bir oyuncu da kadroya gelebilir. Radikalden kastım bu. Mesela Hakan Şükür'ün çağrılması radikal bir değişiklik olmaz, normal bir değişiklik olur. Bilinmeyen bir oyuncu değil ki. Başka oyuncuları görme adına onu pas geçemez miyiz? Zaten tanıyoruz. Tüm oyuncuların performanslarını en üst düzeye taşımalarını ve bu yarışmanın içinde olmalarını istiyorum. Tüm oyuncuların Milli Takım hakkı vardır. Bu haklarını kullansınlar. Biz seçmekte zorlanalım. Bazı mevkilerde sıkıntımız olduğu da çok açık. Bazı oyuncularımızın da kendisine çeki düzen vermesi gerekir. Bugün düzenleyeceğimiz toplantının da amacı o. Artık 'Pardon' yok burada. Her saniye böyle bir organizasyon yok.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 433
favori
like
share
ChE Tarih: 24.03.2008 20:59
hakkat dünya hali işte olii ara sıra
MaRaBoGLu61 Tarih: 24.03.2008 20:58
ChE bak arasirada olsa ortak bir iki noktada bulusabiliyoruz AYNEN katiliyorum sana
ChE Tarih: 24.03.2008 20:57
güzel konuya değindin bencede,şimdi ben fenerliyim diye demiyorum ama volkan la birlikte kaleci serdarı 3 ncü kaleci olarak kadroya alabilirdi çünkü çok kaliteli bir kaleci bunu herkez biliyor,sırf birini çağırmış olayım diye çağırdı o kova kaleciyi :85:
MaRaBoGLu61 Tarih: 24.03.2008 20:53
Hic sormayin Gökdeniz rubin kazana gidince trabzonsporlu futbolcu kalmadi milli takimda
bu fatih hocada sirf trabzondan adam cagirmak icin
kalaci kazma Tolgayi milli takima cagirdi
bende kiniyorum bu hareketini
tekkursun68 Tarih: 24.03.2008 20:33
aynen katiliyorum :85: dünya devleri
ChE Tarih: 24.03.2008 20:27
şu an türkiyenin 1 numaralı golcüsü semihi milli takıma çağırmayıp tümer-emre aşık gibileri çağıran hocanın iyi niyetinden şüphe duyarım ...
chelsea ye gitse nolacakki bu kafayla yani,dahası güzel bir yalan haber bu bence..