Elidor’un, yaptırdığı global araştırmaya göre, genç kızların yüzde 70’i kişiliklerini en iyi saçlarının yansıttığına inanıyormuş. Peki, saçlarla barışmak ve ömür boyu iyi geçinmek için neler yapmak gerekiyor? İşte doğal saç tipinizi en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olacak öneriler...

Kıvırcık Saçlar

Kıvırcık saçlarınızı sevmeniz için o kadar çok neden var ki! Sözgelimi, herkesin istediği gibi dolgun ve havalı bir görünüm elde etmek için parmağınızı bile kıpırdatmanız gerekmiyor. Sadece saçlarınızın dilinden biraz daha anlayın yeter.

Mükemmel Kesim İçin: Kıvırcık saçları daha iyi göstermek için katlı kesim yapılması şart. Saçlarınızı omuz uzunluğunda hatta daha da uzun olabilir- korumanız yerinde. Çünkü böylece kabarmalarını engelleyeceksiniz. Ayrıca kesim sırasında saçlarınızın kuru olması kesim sonunda tam olarak istediğiniz boyu elde edebilmeniz için önemli.

Şekillendirirken: Saçlarınızın istediğiniz gibi şekil alması için banyo sırasında besleyici bakım kompleksi kullanmayı ihmal etmemeniz gerek. Daha hacimli durmasını istiyorsanız, saçlarınızı ıslakken tepede toplayın ve öyle kurutun.

İpucu: Güzel ve mükemmel buklelerin sırrı iyice nemlenmekten geçer. Bunun için protein ya da pantenol içeren ürünleri kullanabilirsiniz.Düz Saçlar

Siz zaman zaman sıkılsanız da ipek gibi pırıl pırıl parlayan düz saçlara pek çok kadın imrenerek bakar. Çünkü her ne kadar kolay şekil almadığı veya aldığı şeklin hemen bozulduğu düşünülse de, aslında düz saçların kullanımı diğer saç tiplerine göre daha kolaydır.

Mükemmel Kesim İçin: Düz saçlar her türlü boyu ve kesimi iyi gösterebilir. Özellikle uzun ve yuvarlak kesilmiş düz saçlar çok güzel durur. Eğer saçlarınız gürse, hacmi azaltmak ve hareket kazandırmak için kuaförünüzden uçlarına katlı kesim uygulamasını isteyebilirsiniz.

Şekillendirirken: Düz saçların en büyük sorunu, özellikle ince telli saçlar için, hacimsiz ve donuk durmaları olabilir. Ayrıca saçların kuru ve sert oluşu da karşılaşılan diğer bir sorun. Bunu engellemek için düz saçlara uygun parlaklık veren şampuanlar ve saç bakım kompleksleri kullanabilirsiniz. Saçlarınızı kuruturken bir yandan da kalın telli, yuvarlak bir fırçayla taramanız saçlarınızın doğal bir parlaklığa sahip olmasını sağlayacak.

İpucu: Kuru ve sert saçlarınızla aranızdaki savaşa ekstra yumuşaklık ve parlaklık veren ürünlerle son verebilirsinizDalgalı Saçlar

Dalgalı saçlara sahip olmak birkaç ipucuna dikkat edilirse önemli bir avantajdır... İstediğiniz zaman kolayca ipek gibi düz istediğiniz zaman dalgalı ve dolgun, harika görünen saçlara sahip olabilirsiniz! Yeter ki doğanın size verdiği bu hediyeyi nasıl kullanacağınızı bilin...

Mükemmel Kesim İçin: Saçlarınızı daha çok düz ya da hafif dalgalı şekilde kullanmayı seviyorsanız omuzlarda ya da biraz daha uzun bir boyu korumanız en iyisi. Daha yoğun dalgalı bir şekilde kullanacaksanız çene hizasında, katlı bir kesim ya da ellerinizle bile kolaylıkla şekil verebileceğiniz daha kısa bir kesim çok uygun.

Şekillendirirken: Saçınızı ağırlaştırmadan dolgunluk verecek ürünler çok iyi sonuç almanızı sağlayacak. Bu ürünü saç uçlarınıza daha yoğun biçimde uygulamanız saçlarınız daha iyi parlar. Ayrıca banyodan sonra yine dolgunluk veren saç jölesi ve köpüğü kullanabilirsiniz. Saçınızı kuruturken başınızı öne eğip, ellerinizle karıştırmanız da daha dolgun bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir.

İpucu: Ekstra dolgunluk veren ürünlerden faydalanın. Bunlar saçlarınızın daha iyi şekil almasını sağlayacaktır.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 484
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 25.03.2008 10:59
teşekkürler sindy.