THY ile sponsorluk anlaşması imzalandı


Türk Hava Yolları (THY) ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) arasındaki ana sponsorluk anlaşmasının imza töreni yapıldı. THY Teknik Hangar'da düzenlenen sponsorluk imza törenine TFF Başkanı Hasan Doğan, THY Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Candan Karlıtekin, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, milli futbolcular ve diğer yetkililer katıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan ise Türkiye'nin dünyadaki iki önemli markası arasındaki sponsorluk anlaşmasının her iki tarafa da şans getireceğine inandıklarını belirterek, THY yetkililerine sponsorluk için futbol camiası adına teşekkür ettiklerini ifade etti.

İki yıl öncesine kadar spora destek olan bazı kurumların maddi desteklerini spordan çekmesinin ardından sıkıntı yaşandığını belirten Doğan, şunları söyledi: ''Göreve geldikten sonra sponsorluk çalışmalarını hızlandırdık ve sponsorluk gelirlerimizi büyük ölçüde arttırdık. Sponsorluktan elde edilen gelirler Türk futboluna hizmet amacıyla harcanacaktır, bunun sözünü veriyorum. THY ile sponsorluk anlaşmasından elde edilecek bütçe Futbol Federasyonu ve futbol kulüplerine tahsis edilecektir. Göreve gelmemiz henüz 45 günlük olmasına rağmen 14 milyon dolar olan sponsorluk gelirlerimiz 22.2 milyon dolara ulaşmıştır. Bize inanan ve güvenen sponsorlarımıza teşekkür ederiz.''

İmza töreninde konuşan Karlıtekin, THY'nin bu yıl kuruluşunun 75. yıldönümünü kutlayacağını belirterek, onurlu, şerefli, meşakkatli, bir o kadar da keyifli yolculukla Türkiye'nin dünyadaki en büyük markası olduklarını ifade etti.

Başarılarının sadece THY çalışanlarının değil, Türkiye'nin başarısı olduğunu belirten Karlıtekin, şunları söyledi:

''Bugün burada ulusal kimliğimizi daha da güçlendirecek olan Milli Takımlar Ana Sponsoru unvanını bize kazandıracak olan sözleşmeyi imzalamak için bir araya geldik. Bildiğiniz gibi bayrak taşıyıcı hava yolu olarak salt havacılık alanındaki başarılarla yetinmiyor, ekonomik gelişmemiz hızla ilerlerken sosyal, kültürel, sportif, toplumumuza yarar sağlayacak her türlü etkinliğe destek vermeyi görevimiz addediyoruz. İşte bu nedenle Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde bayrağımızı gururla dalgalandıracağına inandığımız milli takıma sponsor olmaktan mutluluk duyuyoruz.''

İmzalanan protokol çerçevesinde THY, bir yıl süresince federasyonun milli takımlar ana sponsorluğu karşılığında, tüm milli futbol takımları, hakemler,gözlemciler, federasyon tarafından görevlendirilmek kaydıyla çalışanlarının ferdi veya grup olarak yapacakları seyahatler ile Turkcell Süper Lig'de yer alan kulüplerin futbol şubelerinin oyuncu, yönetici ve mensuplarından oluşan en az 16 kişilik kafilelerinin yapacakları uçuşlarda sözleşme şartlarından yararlanmalarını sağlayacak.

Buna karşılık (A) Milli Futbol Takımı'nın yazılı ve görsel tüm faaliyetleri ile materyallerinde THY'nin logosu kullanılacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1123
favori
like
share
nevzat03 Tarih: 27.06.2008 15:22
tesekkurler