Trabzonspor'da Ankara hazırlığı
27 Mart 2008 / 17:06
Trabzonspor Ankaraspor maçı hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü.
Trabzonspor Ankaraspor maçı hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Yardımcı Antrenör Kemal Özdeş yönetiminde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan antrenmana milli oyuncular Yattara ve Moawad ile birlikte sakatlığı bulunan Serkan Balcı katılmadı.

Bordo mavililer idmanda düz koşunun ardından beşe 2 top ve şut çalışması yaptı. İdmanın son bölümünde ise ayak tenisi oynadı.


Kaynak:

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 929
favori
like
share
MaRaBoGLu61 Tarih: 27.03.2008 16:45

Yattara "Bir yere gitmiyorum"
27 Mart 2008 / 12:43
Yatara” 1 yıl daha Trabzonspor'dayım hiç bir yere gitmiyorum” diyerek hakkında çıkan dedikoduları yalanladı.
Yatara” 1 yıl daha Trabzonspor'dayım hiç bir yere gitmiyorum” diyerek hakkında çıkan dedikoduları yalanladı.

Trabzonspor'da önce Galatasaray, sonra Beşiktaş ile adı transfer dedikodularına karışan Yattara transfere son noktayı koydu.

Yattara Belçika'da Trabzonspor Mali Saymanı Mahmut Aksu ve menajeri Adnan Demir ile bir araya geldi. Belçika'nın başkenti Brüksel'de Trabzon spor yönetim kurulu üyesi, Genel Sayman Mahmut Aksu ve menajeri Adnan Demir ile bir araya gelen Yattara 1 yıl daha Trabzonspor'da olduğunu dile getirdi.

Yattara "5 yıldır Trabzonspor'da oynadığını belirterek” Benim Trabzonsporla 1 yıl daha sözleşmem var. Şuan Trabzonspor'da oynuyorum sonra ne olur bilemem.. Birçok kulüplerden tekliflerde var.Fakat 1 yıl Trabzonspor'da oynayacağım" dedi.

AKSU” SÖZLEŞME YENİLEYECEĞİZ
Trabzonspor Mali Saymanı Mahmut Aksu, Yattara'nın Trabzon'dan ayrılmayacağına inandığını söyledi.
Aksu Yattara'nın Türk vatandaşı olmak için müracaat ettiğini belirterek” Başvuruyu Trabzonspor yönetimiyle yaptı. Bu Trabzon'da kalacak demektir. Söylentiler hoşumuza gitmiyor. Gökdeniz'in gitmesi için ne kadar çok sebep vardı ise Yattara'nın kalması içinde o kadar çok sebep var. Yattara bir yere gidemez”dedi.Kaynak:
MaRaBoGLu61 Tarih: 27.03.2008 16:38

Trabzonspor kulübüne ziyaret
27 Mart 2008 / 17:22
M. Salih Akyüz ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şube Başkanı Seyyah Sağıroğlu, TS kulübünü ziyaret etti.
TMMO Trabzon Şube Başkanı M. Salih Akyüz ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şube Başkanı Seyyah Sağıroğlu, dernek üyeleriyle birlikte Trabzonspor kulübünü ziyaret ederek, Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştüler.


M. Ali Yılmaz Tesisleri'nde gerçekleşen ziyaretlerde Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, takımın mevcut durumuyla ilgili bilgiler verdi. Kulübü hem sportif hem de kurumsal yapı olarak en iyi düzeye getirmek için çalıştıklarını belirten Hacısalihoğlu, “Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Kulübümüzü hak ettiği noktalara taşımak istiyoruz. Bu konuda tüm camiamızdan bize yardımcı olmasını bekliyoruz” dedi.

TMMO Trabzon Şube Başkanı M. Salih Akyüz ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şube Başkanı Seyyah Sağıroğlu da kulübün başarısına katkı yapmak için her zaman göreve hazır olduklarını söylediler.
MaRaBoGLu61 Tarih: 27.03.2008 16:37

Musa Büyük'ün forma özlemi
27 Mart 2008 / 11:44
Geçtiğimiz sezon Galatasaray maçında kaval kemiği kırılan Trabzonsporlu Musa Büyük'ün forma özlemi.
Geçtiğimiz sezon Galatasaray maçında Arda Turan ile girdiği ikili mücadele sonrası kaval kemiği kırılan ve 8 ay sahalardan uzak kalan Musa Büyük, sezon sonunda Trabzonspor ile sözleşmesinin biteceğini belirterek, "Beni görmeden göndermelerini istemiyorum" dedi.

Geçen sezon 11 Mart'ta oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçında Arda Turan ile girdiği ikili mücadele sonrası kaval kemeği kırılan ve 8 ay sahalardan uzak kalan Musa Büyük, forma özlemi çekiyor. Sakatlığının üzerinden 1 yıl geçen oyuncu, Trabzonspor formasını sadece 1 dakika giyebildi. 2007-2008 sezonu devre arasından sonra kadroya girmeye başlayan Musa Büyük, Ankaragücü maçında teknik direktör Ersun Yanal tarafından maçın 90. dakikasında oyuna alındı.

Trabzonspor ile sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Musa Büyük, uzun süren bir sakatlık dönemi geçirdiğini belirterek, "Yaşanacaktı ve yaşandı. Trabzonspor'un beni görmeden göndermesini istemiyorum. Beni görsünler ondan sonra bir karar versinler istiyorum. Benim performansımın iyi olduğu bir dönemde bu takım için sakatlık yaşadım. Performansım kötü değildi. Sezon sonunda sözleşmem bitecek, ama henüz bu konuda görüşmem olmadı. Hayırlısı ne ise inşallah o olur" dedi.

Devre arasında Turkcell Süper Lig'de mücadele eden birkaç takımın kendisini istediğini belirten Musa, "Beni isteyen takımlar oldu, ancak ben Trabzonspor'dan ayrılmak istemedim. Her zaman Trabzonspor'da oynama fırsatını yakalayamıyorsunuz. Beni görmelerini istedim ve kaldım. Trabzonspor'dan ayrılmayı hiç düşünmedim" ifadelerini kullandı.


Kaynak:
MaRaBoGLu61 Tarih: 27.03.2008 16:36

Yattara'ya kaptanlık onuru
27 Mart 2008 / 09:47
İstanbul medyasının her gün bir takıma sattığı(!) Gineli ile masaya oturuluyor .

İstanbul medyasının her gün bir takıma sattığı(!) Gineli ile masaya oturuluyor

Hüseyin'in Yardımcısı Yapılacak
İbrahima Yattara son 15 gün içinde İstanbul medyası tarafından Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye satıldı(!) Bir gün Fenerbahçe her konuda işi bitiriyor, diğer gün Galatasaray ile el sıkışılıyor, sonra da Beşiktaş ile protokol yapıyor(!) Son olarak da Fanatik Gazatesi bu futbolcunun Beşiktaş'la anlaştığını Menajer Sinan Ergin'e dayandırarak verdi. Bordo-Mavili takımda 5 sezondur forma giyen Yattara ise Bordo-Mavili takıma hizmet etmeye devam etmek istediğini belirtiyor. Yattara'yla bir ön görüşme yapıldığı ve prensip olarak anlaşmaya varıldığı, nihai konuşmanın ise önümüzdeki hafta başında gerçekleştirileceği belirtildi.
Yattara'ya hem ikinci kaptanlık verileceği, hem de tavan ücretten işlem göreceği bildirildi. Başkan Sadri Şener de, “Yattara, Trabzonspor'da kalacak. Sinan Engin de Trabzonlu ve bize karşı her hangi bir yanlış yapmaz” ifadelerini kullandı.

Şener de Kaptanlığı Doğruladı
Yattara'nın Trabzonspor ile 1.5 yıllık daha sözleşmesi olduğunu belirten Başkan Sadri Şener yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz hafta içinde kendisiyle görüşerek sözleşmenin uzatılması konusunda görüş birliğine vardık. Bu anlamda bir pürüz yaşanmayacak. Önümüzdeki 15 gün içerisinde menajeri ve Yattara'yla masaya oturarak uzatma işlemini gerçekleştireceğiz. Biz Yattara'yı takımın temel taşlarından biri olarak görüyoruz ve kendisini gelecek sezon ikinci kaptanlığa getirmeyi planlıyoruz” dedi.
Beşiktaş Menajeri Sinan Engin de resmi internet sitelerinden bir açıklama yaparak haberi yalanladı. Açıklamada; ''Haberde yer alan, Yattara ile her konuda anlaşma sağladığımız iddiası tamamen asılsızdır. Kulübü ile sözleşmesi devam eden bir futbolcu ile görüşmek bizim için asla etik bir durum değildir. Dolayısıyla Yattara ile de hiçbir görüşmemiz olmamıştır'' denildi.
MaRaBoGLu61 Tarih: 27.03.2008 16:36

Demir, Yattara'yı 2 kez ikna etti
27 Mart 2008 / 10:56
Menejer Adnan Demir Trabzonspor'a ücret almadan yardıma devam ediyor
Menejer Adnan Demir Trabzonspor'a ücret almadan yardıma devam ediyor

Parası ödenmediği gerekçesi ile eski başkan Nuri Albayrak döneminde Trabzon'u terk ederek Belçika'ya giden Yattara'yı ikna ederek geri dönmesini sağlayan Trabzonlu menejer Adnan Demir şimdi de Yattara'yı Trabzonspor'la sözleşme uzatması için ikna etti.
Aynı zamanda Yattara'nın meneceri olan Demir bu futbolcunun Trabzonspor'dan ayrılması halinde yüksek miktarda menejerlik ücreti kazanacak olan Demir alacağı paradan fedakarlık yaparak Yattara'yı Trabzon'da kalmaya ikna etti.

Bu sezon Trabzonspor'dan ücret almadan Bordo-Mavililere yardımcı olan Trabzonlu menejer Demir önceki gün Fanatik gazetesinde Menejer Sinan Engin'in “Yatara ile anlaştık şeklinde ki açıklamasının ardından Trabzonspor yönetiminin isteğiyle Yatara ile görüştü.

Menejer Demir gelecek hafta içersinde Trabzon'a gelerek Yattara'nın sözleşmesinin uzatılması için yönetimle masaya oturacak

Menejer Adnan Demir bunun dışında Trabzonspor'un yurt dışında izlediği futbolcularla ilgili bilgileri yönetime veriyor. Trabzonspor yönetimi yurt dışında tespit ettiği futbolcularla ilgili son aşamada Demir'i devreye sokuyor.Menejer Demir yaptığı çalışmalardan Trabzonspor'dan ücret talep etmiyorKaynak:
MaRaBoGLu61 Tarih: 27.03.2008 16:35

Fatih Tekke hayranıyım
27 Mart 2008 / 11:17
Golcü oyuncu İbrahim Şahin, Trabzon'da doğup büyüdüğü için Fatih Tekke'nin hayranı olduğunu söyledi.
Turkcell Süper Lig'de oynadığı futbolla taraflı-tarafsız herkesin beğenisini kazanan Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'da, golcü oyuncu İbrahim Şahin, Trabzon'da doğup büyüdüğü için Fatih Tekke'nin hayranı olduğunu söyledi.


Altı yıldır profesyonel olduğunu ve spor yaşamının büyük bir bölümünün Trabzon'da geçtiğini anlatan İbrahim, ''Trabzon'da yetiştiğim için Fatih Tekke hayranıyım. Onu hep kendime örnek aldım. [COLOR=#000000]Oyun tarzını ve stilini çok beğeniyorum. Avrupa'da ise kuvveti ve çabukluğu Rooney öne çıkıyor. Ayrıca Christiano Ronaldo da favorilerim arasında'' diye konuştu.

-TERCİH TRABZONSPOR-
Hedefleri arasında ilk olarak ligde kalıcı olmak istediğini vurgulayan 24 yaşındaki genç [COLOR=#000000][COLOR=#000000]oyuncu, ''Oynadığım futbolla ve attığım gollerle de bunu hissettirdim kamuoyuna. Daha sonra 4 büyükler ve sonra da (A) milli takımda oynayıp kariyerimi geliştirmek istiyorum. 18-20 yıldır Trabzondayım. Bize hep Trabzonspor formasını gördük. '4 büyüklerden' teklif gelse ilk tercihim Trabzonspor olurdu'' dedi.

-FENERBAHÇE'YE ÖVGÜ-
İbrahim Şahin, Fenerbahçe'nin Avrupa'da elde ettiği başarısının küçümsenecek bir durum olmadığını ifade etti.

Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kaldığını hatırlatan İbrahim, şöyle devam etti:
''Daha da ileri gideceğine inanıyorum. Bayağı bir tecrübe edindiler. Fenerbahçe'nin kadrosu Avrupa'daki diğer takımlardan çok fazla aşağıda olan bir kulüp değil. Onlar ilk adımı attılar. Devamının geleceğine inanıyorum. İnşallah Chelsea'yi de elerler. Bizler de mutlu oluruz. İki takım arasında uçurum yok. İstanbul'daki maç turu geçeni belirleyecektir.''

-ŞAMPİYONLUK-
[COLOR=#000000]Genç golcü, gönlünden Anadolu'dan bir takımın şampiyon olmasının geçtiğini anlatarak, ''Objektif olarak baktığımızda Fenerbahçe, herkesten bir adım önde duruyor. Gerek oynadığı futbolla, gerekse kadro yapısıyla bence bu sene ipi onlar göğüsler. İki cephede savaşmalarına karşın haftada iki maçı kaldıracak yapıya sahipler'' şeklinde konuştu.

-KÜME DÜŞME KORKUSU YOK-
Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'un golcü futbolcusu İbrahim Şahin, hiçbir zaman küme düşme korkusu taşımadıklarını vurgulayarak, ''Matematiksel olarak küme düşme [COLOR=#000033][COLOR=#000000]şansı var, ama puan olarak baktığımızda bizim altımızdakilerin daha çok düşme şansı var'' dedi.

İyi futbolla gereken puanları toplayıp ligde kalacaklarına inandığını belirten İbrahim, ''1-2 maç daha alırsak matematiksel olarak garantileyeceğiz. Bunu da alacak güçteyiz. Hiçbir zaman küme düşme korkumuz olmadı. Futbol olarak değil, ama sonuç olarak bazı sıkıntılar çektik. İkinci yarıda bunları da aştık'' diye konuştu.

-GÜZEL BİR ANI-
İbrahim Şahin, ligde bu sezon Trabzon'da oynadıkları ve 2-1 kazandıkları karşılaşmada attığı golün kendisini hem üzdüğünü, hem de sevindirdiğini söyledi.

İbrahim Şahin, şöyle konuştu:
''Trabzonspor maçında attığım gol beni çok etkilemişti. Kale arkasında benim akrabalarım ve arkadaşlarım bulunuyordu. Golü attım bir an kendimi kendi sahamızda top oynuyormuş gibi hissettim. Onların bulunduğu tribüne doğru yöneldim. Sonra bir anda kendime geldim. Yönümü değiştirdim ve gol sevincimi yaşadım. 2-1 kazandık 88. dakikada golü ben attım. Bir anda kendimi Trabzonspor'da sandım, ama gerçeği çabuk gördüm ve hatamdan döndüm. Attığım golle hem sevindim, hem de üzüldüm.''

Ajansspor
MaRaBoGLu61 Tarih: 27.03.2008 16:34

Terim Trabzonspor'u yaktı
27 Mart 2008 / 11:57
Beyaz Rusya karşısında A.Milli Takım formasını ilk kez giyen gurbetçi futbolcu Ceyhun'un bonservis bedeli iki katına çıktı.
Beyaz Rusya karşısında A.Milli Takım formasını ilk kez giyen gurbetçi futbolcu Ceyhun'un bonservis bedeli iki katına çıktı


Trabzonspor'un talip olduğu Almanya'nın Unterhaching takımının gurbetçi futbolcusu Ceyhun Gülselam'ın bonservisine A Milli takım zammı . Ümit milli takıma çağrılan ancak Gökhan Zan'ın sakatlanmasıyla birlikte A Milli takım kadrosuna dahil edilerek Beyaz Rusya karşısında ilkkez A Milli olan Ceyhun 'un kulübü bonservis bedelini artırdı. Fatih Terim tarafından A Milli takıma alınarak Beyaz Rusya karşısında ilk 11 de şans verilen Ceyhun için Unterhaching daha önce 250 bin euro bonservis bedeli isterken şimdi 500 bin euro bonservis bedeli istedi .
MaRaBoGLu61 Tarih: 27.03.2008 16:34

TS'den transfer açıklaması
27 Mart 2008 / 15:37
Trabzonspor son günlerde çıkan transfer haberlerine bir açıklık getirdi.
Trabzonspor son günlerde çıkan transfer haberleriyle ilgili bir açıklama yaptı. Trabzonspor'un resmi internet sitesinde yer alan haber şöyle:

Son günlerde yoğunlaşan transfer gündemi nedeniyle kulübümüzden aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür:

“Takımımızın gelecek yıl tekrar zirveye oynayan bir ekip haline gelebilmesi adına yönetim kurulumuz transfer çalışmalarına şimdiden yönelmiş ve bu doğrultuda bir çok farklı ülkeden belirlenen isimlerin araştırılmasına başlanmıştır.

Gelişmeler bu yönde seyrederken son günlerde özellikle yerel medyamızda kulübümüzün transfer çalışmalarını sadece tek menajerin yönlendirmesiyle yürüttüğü gibi tamamen gerçek dışı haberler ve yorumlar yer almakta, böylelikle kafalarda soru işaretleri oluşturulmaktadır.

Oysa bahsedilen menajer Adnan Demir Trabzonlu olmasının yanında kulübümüze her zaman katkıda bulunmuş iyi bir Trabzonsporludur.
Kendisinden oyuncu tespitinden çok belirlenen isimlerle ilişki kurulması aşamasında yaralanılmakta ve kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda sağlıklı diyaloglar geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bu konudaki işbirliği tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca yine transfer faaliyetleri kapsamında medyada ilgimiz ve bilgimiz dışında çok sayıda oyuncu isimleri yer almakta daha sonra bu futbolcularla ilgili senaryolar gündemi oluşturmaktadır. Belçikalı De Sutter bu spekülasyonlara verebileceğimiz en somut örnektir. Kulübümüzün bu isimle ilgili resmi ya da gayrı resmi hiçbir teması olmamıştır.

Yönetim kurulumuzun transfer stratejisi menajer önerilerinden çok belirlenen futbolcuların birden fazla teknik adam tarafından izlenmesi, son olarak da Teknik Direktör tarafından gözlenerek onaylanması temeline dayanmaktadır.
Gerçekler bu yöndeyken, farklı mesajlarla kamuoyunun ilgisini çekmeye çabalarını kabul etmiyor, bu yaklaşım tarzının kulübe yardım etmek isteyen kişileri olumsuz yönde etkileyeceği gerçeğinin altını çizerek medyamızı daha duyarlı davranmaya davet ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”
Kaynak: