Asıl suçlu ???????

İlk 45 dakikada yaşadığımız dram bana korku filmlerini hatırlattı. Maceracı bir grup kamp yapmak için ormana gider.

Yeşille ve nefis havayla buluşmanın coşkusuyla şarkılar söylenir. Her şey bir rüya kadar güzeldir. Ta ki o ucube canavar ortaya çıkana kadar.

Peki sizce suçlu biraz da orman değil midir? İnsanın içindeki doğa ve özgürlük tutkusunu o kışkırtmıştır. Sonra da yürek sızlatan bir hikayenin ortasına atıp kenara çekilmiştir. Biliyorum öfkenin birinci adresi Ersun Yanal'dı 2-0 yenik duruma düştüğümüz anda. Çünkü savunma güvenliğini hiçe sayan bir pervasızlıkla sürmüştü takımını sahaya. Yanındaki yedekler arasında bile İbrahim Toraman dışında savunma oyuncusu bulunmuyordu.

Şimdi maceracı gençlerin ormanın büyülü atmosferine kapılmaları gibi Şükrü Saracoğlu Stadı'nın baştan çıkarıcılığına zoom yapalım. O muhteşem atmosfer kışkırtmıyor muydu ofansif onbirimizi? "Gaza gelmek" tabirinin cuk diye oturduğu bir psikolojiyle maça sarıldı millilerimiz. Şayet ilk dakikalarda Nihat, kaleciden kurtardığı topu fizik kurallarını hiçe sayarak kaleye göndermeye çalışmak yerine Fatih'e çıkarmak düşüncesinde olsaydı korku filmi yerine resital izliyor olabilirdik.

Yediğimiz ilk golde Rüştü'nün kararsızlığının yanı sıra defansın yerleşme hatasının rolü büyüktü. İkinci gol özgüven kaybı ve Shevchenko karşısında oynamanın getirdiği ürkekliğin bir sonucuydu. Ersun hocanın 28. dakikada Servet'in yerine Tuncay'ı oyuna alması gemileri yaktığının işaretiydi ama sahada oynayan tek bir adam vardı: Emre Belözoğlu. Arkadaşları onun muhteşem performansına biraz ayak uydurabilse devreyi kesinlikle gol atmadan kapatmazdık. İkinci yarıda daha baskılı oynadık. Ne var ki bu baskıyı çok net pozisyon ve gollerle süsleme hünerini gösteremedik. Ukrayna takım olarak soğukkanlılığını hiçbir zaman yitirmedi, kalecileri de hatasıza yakın oynadı. Sahada varlığını uzun süre fark edemediğimiz Gökdeniz'in yerine Yıldıray'ın ve Hüseyin'in yerine Necati'nin girmeleri de manzarayı değiştiremedi ve üçüncü golü de yedik.

Son söz: Emre'nin en iyi maçlarından birine şahit oldum. Buna rağmen yaşanan bu hezimeti anlamak, anlatmak, anlayışla karşılamak kolay değil.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 479
favori
like
share