Almanya treni kaçtı kaçıyor

A Milli Takım, grup lideri Ukraynadan Kadıköyde fark yedi. Servet ile Denizin savunmadaki hatalarını 9da Gusev, 17de de Shevchenko affetmeyince Şükrü Saracoğlu Stadı sessizliğe büründü. 89da Shevchenko bir kez daha sahneye çıkıp skoru tayin etti: 0-3.

18. Dünya Kupası Grup Elemeleri 5. maçında Ukrayna ile Şükrü Saracoğlu Stadında karşılaşan A Milli Futbol Takımımız, hayal kırıklığı yaşattı. Rakibi önünde büyük hatalar yapan Ay-Yıldızlılar, 3 farklı skorla sahadan boynu bükük ayrıldı. Grupta ilk yenilgisini alan Ay-Yıldızlı ekibimiz, finallere gitme yolunda büyük avantaj kaybetti.

Maça kötü başlayan Milli Takım, henüz 5. dakikada Nihat ile mutlak bir gol pozisyonundan yararlanamadı, daha sonra da 9. dakikada Gusein golüne engel olamadı. Bu golün şokunu uzun süre üzerinden atamayan, bir türlü organize olamayan ve savunmada hatalar yapan Ay-Yıldızlılar, Shevchenko nun golüyle bir anda 2-0 yenik duruma düştü. Teknik Direktör Ersun Yanalın, savunmadan golde hatası olan Serveti alıp, Tuncayı oyuna sokmasıyla birlikte tüm hatlarıyla rakip kaleye yüklenen milliler, rakip savunmayı aşamadı. İlk yarıda adeta forvetsiz oynadığımız maçta Hakan Şükürün eksikliği hissedildi. Sahada tek başına mücadele eden İnterli Emrenin de çabaları sonuç vermedi. Savunmasını sağlam tutan ve yaptığı hücumlarda da Milli Takım kalesinde tehlikeler oluşturan konuk ekip Ukrayna ise, 2-0 öne geçtikten sonra tamamen geri çekilip, kontrataklarla gol aradı. Bu yarıda Voronin ile bir topu da direkten dönen Ukrayna Milli Takımı, ilk yarıyı 2-0 önde kapadı.

İkinci yarıya yenik oynamanın verdiği eziklikle çok hızlı başladık. Sağlı sollu ataklarla rakip kaleyi abluka altına aldık. Emrenin üstün performansı rakibi zor durumda bıraksa da golün gelmeyişi Milli Takımdaki stresi iyice artırdı. Gökdenizi çıkarıp Yıldırayı oyuna alan Teknik Direktör Ersun Yanal, hem orta saha hakimiyetini ele geçirmeyi hem de hızlı adamlarla daha çabuk gol pozisyonlarına girmeyi amaçladı. Bu taktik pozisyon zenginliği açısından tuttu ancak Fatih Tekke ve Nihatın gününde olmayışları gole ulaşmamızı engelledi. Necatinin de oyuna girmesiyle adeta 5 forvetle mücadele eden milliler, gol atacağı yerde kalesinde üçüncü golü yine Shevchenkonun ayağından gördü.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1291
favori
like
share