Düzce’ye 19 km. uzaklıkta bulunan ilçe içinden geçen yolun iki yanında yer alan kent mimarisi ile dikkat çekiyor. Gümüşovalılar ilçeye yeni kazandırılmış parkta yorgunluk atıyorlar.Çevre düzeni ile dikkat çeken Ahmet Keskin parkı.

Gümüşova içinden geçen yolun üzerinde ilk uğrak noktası Selamlar Köyü Çeşmesi oluyor. Cami köşesinde yer alan çeşme, üzerinde eski Türkçe yazılı kabartmalar taşıyor.Selamlar Köyü’nden Düzce’ye doğru yol alırken yolun sağ tarafında yemyeşil tepeler, meşe ve çınarlardan oluşan ulu ağaçlar ve iç açıcı bir hava sizi karşılıyor.Çaybüker Dede Koru Türbesi`nin iç mekan ve dıştan görüntüsü
Gümüşova’nın mesire alanında, mazisi 350 – 400 yıl öncesine dayandığı belirtilen Çaybüker Dede Koru Türbesi ve yanı başında Dede Koru Camisi bulunuyor.
İlçe merkezinden 4 km. uzaklıktaki Ada Köyü, Çaybükü arası Eski Büyük Melen Köprüsü mimarisi ile dikkat çekiyor. Etrafı doğal kır çiçekleri ile kaplı, toprak renkli Büyük Melen, amatör balıkçılığa sportif amaçlı kullanılıyor.
düzce,düzce ili,düzce haber,düzce öncü,düzce damla,düzce belediyesi,düzce merkez,düzce gazetesi,düzce otel,düzce haritası,düzce akcakoca,düzce postası,bolu düzce,düzce gölyaka,düzce akçakoca,sakarya düzce,düzce rehberi,düzce harita,bursa düzce,eskişehir düzce,ankara düzce,düzce deprem

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1481
favori
like
share