Her eve bir bilgisayar girdiğinden beri, kadın ve erkekler birbirleriyle tanışmak için interneti kullanıyor. Peki, internette nasıl flört ediliyor?

Son zamanlarda sosyalleşme amaçlı siteler oldukça çoğaldı. Artık sadece ülkeler içinde değil, ülkeler arası hatta kıtalar arası bir iletişim söz konusu. Evinizde monitörün karşısına oturduğunuz zaman, İspanyadaki biriyle tanışabiliyorsunuz.

Sosyal networkler çığ gibi büyüyor ve doğal olarak bir çeşit sanal iletişim yasası doğuyor. Siz de online flört oyununa katılmak istiyorsanız, öğrenmeniz gereken birkaç kural var.

Online kaynakları kullanın!

Size sosyalleşme imkanı sunan siteler, belki fark etmediniz ama aslında bir sanat sayılır. Neredeyse herkesin MySpace, Facebook gibi sitelerde bir profili vardır. Bu siteler sizin birbirinize şarkı gönderebilmenizi, hızlı mesajlar bırakmanızı ve linkler yollayabilmenizi sağlar. Siz de bu olanaklardan faydalanın. Hoşlandığınız kişinin profilini inceleyin ve onun hoşuna gidebileceğini düşündüğünüz şarkı ve linkleri yollayın. Bu sayede onun dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz.

Sanal dünyada flört etmenin en güzel yanlarından biri de şudur; gerçek hayatta birine çok kötü bir şey söylediğinizde, bunu telafi etmeniz hiç kolay olmaz. İlişkinize sürülmüş bir leke gibi o söz orada asılır kalır ve telafi etmek için çok uğraşmanız gerekir. Fakat online ilişkilerde durum daha farklıdır, diyelim ki flörtünüze çok kızdınız ve gece çok kötü bir mesaj bıraktınız. Sabah kalktığınızda ise pişman oldunuz. Bu durumda tek yapmanız gereken siteye gidip mesajı silmek!

Zaman avantajını kullanın!

Çok şükür ki internet, bir şeyi söylemeden önce düşünme imkanını sunuyor. Ne zaman ki konuşma bir yerde tıkandı, ya da bir konuda fikir belirtmeniz gerekiyor, ne söyleyeceğinize karar vermek için zamanınız var. Eğer riskli bir durumdaysanız, daha önceki konuşmalarınızı gözden geçirin. Paniğe kapılıp saçmalamaya gerek yok, geçmiş konuşmalara bakın ve ne söyleyeceğinize karar verin.

Bu sayede verilmeye çalışan gizli mesajları da atlamamış olursunuz, imalı bir soruyla karşılaştığınızda düşünme hakkınızı kullanın, cevabın neden geciktiği sorulursa da kahve almaya gittiğinizi söylersiniz.

Sürekli iletişimde olmayın!

Şüphesiz çevrimiçi ilişkilerde en sık rastlanan şey, gelen mesajlara anında cevap verme eğilimidir. Fakat verimli bir ilişki istiyorsanız, bu tür eğilimlerden kaçınmalısınız. Karşılıklı konuşma imkanı sağlayan programlar yerine, e-mail ve ya kısa mesajlar bırakabileceğiniz programları kullanırsanız, hem kendinizi fazla kaptırmamış olursunuz, hem de karşı tarafa bağımsızlığı sevdiğiniz izlenimini veririsiniz. Ne de olsa bu internet, kendinizi istediğiniz gibi kabul ettirebilirisiniz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 477
favori
like
share
EyLüL Tarih: 22.09.2008 11:28
online aşk diye bir şey yoktur :85:

burda tanırsın tamam dürst diyelim,yüz yüze gelırsın ,hoşlanmazsın buda var

Burası ancak tanışmaya vesiledir diye düşünüyorum, Yüz yüze gelmeden

aşk olmaz ,olmamalıda
medusa21 Tarih: 21.09.2008 11:32
[QUOTE=Nerqish;2913431][COLOR="SlateGray"]Aynen oyle canim sanalda olsa biz gercegiz neysen osundur ayrica sanalda biseylerin pesinde kosupta elde ettikten sonra o sevgi bitmemeli, ayni sevgi devam etmeli yani duygularin arzudanmi yoksa gercek sevgidenmi oldugu iyi olculup tartilmali, internet her ne kadar kolay birsey ogretici birsey olsada tehlikeli oldugu noktalarda var.:85:
Yalandan cok korkarim Allah korusun eninde sonundada kokusu cikar zaten durustluk oldugu surece hangi ortamda oldugunun onemi yok.

Peki ya sonra ?.sonrasında olacakalrın sorumlulugunu vicdanen üstlenmeye hazır mısın ?.Hayal kırıklıklarının,yuvarlanılan güvensizlik ve aldatılmışlık çukurumlarının bırakacağı yarayı da saracak mısın ? Sana tavsiyem; şerre hizmet edeceksen de bunu yayma.Zira vebalin altından kalkamazsın.
Nerqish Tarih: 14.09.2008 18:10

şaka bir yana,dürüstlük on yada of herzaman olmalı..masum yalan denilen olay alışkanlık olup insanın kişiliğini hiçbirşekilde bozmamalı.

[COLOR="SlateGray"]Aynen oyle canim sanalda olsa biz gercegiz neysen osundur ayrica sanalda biseylerin pesinde kosupta elde ettikten sonra o sevgi bitmemeli, ayni sevgi devam etmeli yani duygularin arzudanmi yoksa gercek sevgidenmi oldugu iyi olculup tartilmali, internet her ne kadar kolay birsey ogretici birsey olsada tehlikeli oldugu noktalarda var.:85:
Yalandan cok korkarim Allah korusun eninde sonundada kokusu cikar zaten durustluk oldugu surece hangi ortamda oldugunun onemi yok.
Pedaliza Tarih: 12.09.2008 13:12
cevabın neden geciktiği sorulursa da kahve almaya gittiğinizi söylersiniz.

Veya kapı çaldı ,telefona baktım,ah bu telekom gibi...


şaka bir yana,dürüstlük on yada of herzaman olmalı..masum yalan denilen olay alışkanlık olup insanın kişiliğini hiçbirşekilde bozmamalı.
TMOLOS Tarih: 03.04.2008 17:29
hayatımın seyrini değiştirecek olan bilgilerin için teşekkürederim.iki lafı bir araya getiremeyen,insanlarla ilişki kuramayan BEN artık bu faydalı bilgi sayesinde internettede olsa büyük bir adım atmış oldum.tekrar teşekkürederim verdiğin bilgilere.