Emre Milana doğru

İtalya Birinci Futbol Ligi kulüplerinin ara transfer dönemine ilişkin temas ve hazırlıkları sürüyor. FC İnter´in, ara transfer döneminde bir kaleci almayı planladığı, AC Milan´ın ise Emre Belözoğlu´nu renklerine bağlama arzusunda olduğu ileri sürüldü.
17.11.2004

Corriere dello Sport gazetesi, AC Milan ile FC İnter´in kaleci Abbiati ile Emre´yi takas yoluna başvurmalarının gündeme gelebileceğini yazdı. Haberde, kaleci arayışındaki FC İnter´in Frey, Abbiati ve Sereni ile ilgilendiği belirtildi. Emre´yi de ilgilendiren Abbiati seçeneği konusundaki olası gelişmeler ise şöyle özetlendi:

´´Milan´la takas düşüncesi İnter´de halen gündemde. İki kulüp arasında teknik görüşmeler yapılmış durumda. Kırmızı-siyahlı kulüp yetkilileri, Ancelotti´nin beğendiği Türk oyuncu Emre´ye ilişkin bilgi aldılar.

İnter yetkilileri ise geçtiğimiz yazdan bu yana ilgilendikleri Abbiati hakkında. Ortada sadece iki engel var. Birincisi, gereklilik durumunda (sezon başında da görüldüğü gibi) her an Dida´nın yerini alabilecek durumdaki Abbiati gibi bir savunma elemanını bırakma konusunda Milan yetkililerinin tereddütlü olmalarından kaynaklanan direnme.

İkincisi ise Pirlo ve Seedorf´un Milanello´ya gitmeleriyle sonuçlanmış transfer operasyonları sonrasında, Moratti´nin Milan´la takas yapma hususunda son derece kararsız davranması.

Abbiati, Şampiyonlar Ligi´nde şu ana dek Ancelotti tarafından hiç kullanılmadı. Ocak ayında siyah-mavili formayla Avrupa maçlarında boy gösterebilmesi mümkün.´´ Bu arada, Emre´yle AC Milan´ın yanı sıra İngiltere´den Manchester United ve Arsenal´in de ilgilendikleri belirtiliyor.

Emre´nin menajeri Ahmet Bulut, geçen pazar günü İtalyan basınında yer alan açıklamalarında, ´´Emre, İngiltere´de top koşturmak istiyor. Mümkün olan en kısa sürede, büyük olasılıkla önümüzdeki yaz bu türden bir gelişme yaşanabilir.

Manchester´ın ilgilendiğini duydum ama henüz benimle bir görüşme yapılmadı. Arsenal, Emre´yle öteden beri ilgileniyor. İnter´in Emre´yi Milan´a bırakacağını sanmıyorum. Zaten Emre de İngiltere´ye gitme eğiliminde´´ demişti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 402
favori
like
share
MaRaBoGLu61 Tarih: 01.03.2005 02:28
calismalarin icin basarilar
DJ Hakan Tarih: 27.12.2004 22:21
anaaa butun ailem yazmis ben yazmimii :21:

Emre ve Ferhat Yigenlerim bende bekliyorum Emre yi fenerbahceye ama gelmesi baya uzun surerr :17: :17:
ED1 Tarih: 23.12.2004 21:23
Insallah Ferhat Abi
Tito Tarih: 23.12.2004 20:28
Emre yi Fenerbahce´de bekliyoruz