İstanbul Rallisi başlıyor
Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) ve Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk ayaklarının koşulacağı Uluslararası İstanbul Rallisi, 4-6 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Üç ayrı şampiyonaya ev sahipliği yapacak Uluslararası İstanbul Rallisi, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından 4-6 Nisan tarihleri arasında İstanbul ve çevresinde düzenlenecek.

Sezonun bu ilk rallisi 4 Nisan Cuma günü Fenerbahçe Parkı girişinden saat 18.00'de verilecek seremonial startla başlayacak. İstanbul ve Kocaeli'ni kapsayan bir güzergahta 711,87 kilometrelik parkurda, toplam 15 özel etabın geçilmesiyle koşulacak ralli, 6 Nisan Pazar günü saat 15.42'de sona erecek.

Sezonun ilk rallisi olan organizasyonda, Türkiye dahil 11 farklı ülkeden 20 yabancı ekip (İtalya, Fransa, Finlandiya, Bulgaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, İspanya, Macaristan, Belçika ve İran) yer alacak.

Uluslararası İstanbul Rallisi'nde Grup N Şampiyonası'nda 49, Grup A kategorisinde ise 9 ekip mücadele edecek. Süper 2000 Şampiyonası'nda 13, Süper 1600 Şampiyonası'nda ise 4 araç, kendi kategorilerinde finişe birinci gelmek için start alacaklar.

Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası'nın da ilk ayağının koşulacağı Uluslararası İstanbul Rallisi'nde, şampiyonayı takip eden Fiat Motorsports Türkiye, Castrol Ford Team Türkiye, Delta Sport, Lassa Rallye Team, Yurtiçi Kargo Rally Team, Parkur Racing ve ST Racing'in yanı sıra bireysel yarışmacılar da puan mücadelesine ortak olacaklar.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 402
favori
like
share