UEFA Avrupa U17 Futbol Şampiyonası finallerinin kuraları, Antalya'da çekildi. Antalya'da, 4-16 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek finallerin kura çekimi, WOW Topkapı Palace Oteli'nde gerçekleştirildi. Kura çekimine, turnuvaya ev sahipliği yapacak Türkiye'nin yanı sıra finallere katılacak diğer ülkeler Hollanda, İsviçre, İskoçya, Fransa, İrlanda Cumhuriyeti, İspanya ve Sırbistan'ın temsilcileri katıldı.

2 grupta 4'er takımın mücadele edeceği finallerin kura çekimi, UEFA tarafından turnuvanın tanıtım elçisi seçilen Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile UEFA Gençler ve Amatörler Futbol Komitesi Başkan Yardımcısı Jim Boyce tarafından gerçekleştirildi.

Kura çekimi sonucu A Grubu'nda Türkiye, Hollanda, İskoçya ve Sırbistan, (B) Grubu'nda ise Fransa, İrlanda Cumhuriyeti, İspanya ve İsviçre yer aldı. Kura çekimine göre, A Grubu'ndaki ilk maçlarda Türkiye, Hollanda ile İskoçya da Sırbistan ile karşılaşacak. B Grubu'nda ise Fransa-İrlanda ve İspanya-İsviçre takımları karşı karşıya gelecek.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin, çok önemli bir organizasyona ev sahipliğini yapacağını söyledi. Kura çekiminin sonucunda yer aldıkları gruptan memnun olduklarını dile getiren Terim, ''İlk 2 takım gruptan çıkacak. Bu 2 takım arasına girecek güçteyiz. Antalyalıları tribünlere bekliyoruz. A Milli Takım nasıl destekleniyorsa, aynı ilgiyi bu milli takımımıza da göstermeliyiz'' dedi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 896
favori
like
share