Güzel makyaj yapmanın sırrı, mümkün olduğunca çok makyaj ürünü kullanmak değil, az ürünle, çarpıcı bölgeleri ön plana çıkarmak. Sezonun trendi renklerle sen de makyajını her ortama uygun şekilde yapabilirsin.Turkuvazın çekiciliği Malzemeler: Turkuvaz veya mavi far Pembe lip-gloss Pembe allık Kahverengi maskara Yüzünde en çok beğendiğin bölgen gözlerinse, bu stil tam senlik. Yaz aylarında çok gözde olan turkuvazla, gözlerinin tüm güzelliğini göz önüne serebilirsin. Bunun için farını tüm göz kapağına sürmen ve parmağınla iyice dağıtman yeterli olacak.Ayrıca göz kalemi kullanmana gerek yok. Kirpiklerini belirginleştirmek için ise bolca maskaralamayı unutma. Yanak ve dudakların içinse, pembe tonlarını tercih et.

Karamelin doğallığı

Malzemeler:
Karamel rengi far-allık
Bronz ruj
Beyaz kalem
Kahverengi maskara

Yüzünde tam olarak ortaya çıkarmak istediğin bir bölge yoksa ve sadece birazcık renk istiyorsan, karamel tonlarını deneyebilirsin. Elmacık kemiklerinin tam üzerine büyük bir fırçayla karamel allığını uygula. Aynı allığı göz kapaklarına da sürüp iyice dağıt. Gözlerinin daha büyük görünmesi için göz altına beyaz kalem çek ve maskaranı sür. Son olarak dudaklarına bronz veya açık kahverengi rujunu uygula.

Şeftalinin zarafeti

Malzemeler
Toz pudra
Şeftali tonunda allık
Şeftali tonunda lip-gloss
Kahverengi maskara

Yeni makyaj yapmaya başladıysan ve ilk başta fazla dikkat çekmek istemiyorsan, şeftali tonları senin için biçilmiş kaftan. Pürüzsüz bir cilt için önce tüm yüzüne toz pudra uyguladıktan sonra, şeftali tonlarındaki allığını elmacık kemiklerinin üzerine sür. Kahverengi maskarayla kirpiklerini belirginleştirdikten sonra lip-glossunu uygula.

Pembenin canlılığı

Malzemeler
Pembe ruj
Pembe allık-far
Kahverengi maskara
Toz pudra

80lerin gözde rengi pembe, yeniden başrolde! Ancak bu rengi annesinin makyaj malzemelerini kullanmış küçük bir kız gibi görünmemek için tasarruflu kullanmanda yarar var. Yüzünün tamamına toz pudra sürdükten sonra yanaklarını pembe allıkla hafifçe renklendir. Aynı allığı far olarak kullanarak göz kapaklarına sür. Maskaranı uyguladıktan sonra açık pembe rujunla dudaklarını belirginleştir.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 427
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 05.04.2008 20:11
paylaşımın için teşekkürler.
fLy Tarih: 05.04.2008 11:05
Teşekkürler sindy (: ben pembeyi tercih ediyorum genelde şeftalide zaman zaman hoşuma gidiyo(: