Ayhan Taş, 25 Haziran 1971 tarihinde Adana'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adana'da tamamladı. Ayhan Taş, tiyatrodan önce 1993-1995 yılları arasında şiir topluluğu çalıştırıcılığı ve Edirne Dost FM'de radyo programcılığı ve sunuculuğu yaptı.

Konu başlıkları [gizle]
1 Tiyatro Kariyeri
2 Rol Aldığı Oyunlar
3 Televizyon
4 KaynakTiyatro Kariyeri [değiştir]Ayhan Taş, 1997 yılında tiyatroya başladı ve Arayış Tiyatro Topluluğu bünyesinde Melih Cevdet Anday'ın İçerdekiler adlı oyununda oyunculuk ve yönetmenlik yaptı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'ne girdi. Ertesi yıl Prof.Dr Sevinç Sokullu önderliğinde yaratıcı drama çalışmaları yaptı. 2001 yılında önce Doç.Dr Tülin Sağlam önderliğinde yaratıcı drama çalışmaları yaptı daha sonra önceden arkadaşı olan Yiğit Arı ve bu okulda tanıştığı 4 arkadaşıyla beraber Mahşer-i Cümbüş tiyatro grubunu kurdu. Aynı yıl Ankara Batıkent Lisesi'nde tiyatro çalıştırıcılığı yaptı. Bu grup daha sonra İstanbul'a taşındı. Bu grupla beraber Türkiye'ye Tiyatro Sporunu getirdi.[kaynak belirtilmeli] Gösteriler yaparak herkesin beğenisini kazandı. Hala grupla beraber İstanbul'da Hayalhane'de gösterilerine devam etmektedir. Ayrıca Fox'ta yayınlanan Anında Görüntü Show isimli televizyon programıyla Doğaçlama Tiyatroyu ekranlara taşımaktadır.


Rol Aldığı Oyunlar [değiştir]1997 Arayış Tiyatro Topluluğu bünyesinde Melih Cevdet Anday'ın İçeridekiler adlı oyununda görev aldı.
1998 Ankara Dil ve Tarih,Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünde Prof.Dr Nurhan Karadağ'ın yönettiği Cumhuriyete Selam adlı oyunda ışık tasarımı yaptı.
1998 Ankara Dil ve Tarih,Coğrafya FakültesiTiyatro Bölümünde Cumhuriyet Kiper'in sahnelediği Maeterlinck'in yazdığı Körler adlı oyunda oyunculuk yaptı.
1998 Ankara Devlet Tiyatrosunda Alonso De Santos'un yazdığı Mehmet Ege'nin sahneye koyduğu Tütüncü Dükkanı adlı oyunda yardımcı oyunculuk yaptı.
1999 Dil ve Tarih,Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünde Burak Tamdoğan'ın sahnelediği Berthold Brecht'in Demirin Fiyatı Nedir? adlı oyununda oyunculuk yaptı.
2000 Dil ve Tarih,Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünde Gülabi Turan'ın sahnelediği Anton Çehov'un Ayı isimli oyununda oyunculuk yaptı
2000 Ankara Devlet Tiyatrolarında sahnelenen Katerina Blum'un Çiğnenen Onuru ve Tanrılar Erkek olunca adlı oyunda yardımcı oyunculuk yaptı.
2001 Ankara Dil ve Tarih,Coğrafya Fakültesinde Tiyatro Bölümünde Prof.Dr Nurhan Karadağ sahnelediği Nazım Hikmetin Ferhat ile Şirin adlı oyununda rol aldı.
2002 Burak Satıbol'un yönettiği Ferhan Şensoy'un Haldun Taner Kabare isimli oyununda oyunculuk yaptı.
2003 Berthold Brecht'in Carrar Ana'nın Silahları adlı oyununda rol aldı.

Televizyon [değiştir]Anında Görüntü Show isimli televizyon programı

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 953
favori
like
share