Eskimiş ahşap bir kutunuz ve bir boya fırçanız varsa, kendinize mermer görünümünde bir kutu yapabilirsiniz.

Mermer, 2008′de yıldızı parlayan malzemelerden olacak. Dekorasyonun her alanında bu yıl bol bol rastlayacağız mermere. Hatta çoğu dekorasyon mağazasının vitrinlerinde mermerden yapılmış ya da mermer efektli objeler yerini almaya başladı bile.

Zemini hazırlayın: Üzerinde çalışacağınız zemini iyice zımparalayarak pürüzsüz bir yüzey elde edin.

Bazı oluşturun: Zımpara tozlarını nemli bir sünger yardımıyla temizleyin. Beyaz ve krem rengini ortak alacağınız kestirme fırça ile degrade geçişli olarak tüm yüzeyi boyayın. Kuruduktan sonra zımparalama işlemini tekrarlayın.

Efekt verin: Tampon fırçanıza alacağınız beyaz, krem, siyah, yeşil renkleri zemin üzerine tamponlayarak efekt oluşturun. Kuruması için bir süre bekleyin.

Gölgelendirin: Tampon fırçanızı su ve sıvı sabunla temizleyin. Fazla suyunu alın. Siyah akrilik boya ile yer yer minik dokunuşlarda bulunun. İstediğiniz görünümü elde ettikten sonra kuruması için kısa bir süre daha bekleyin.

Damarları çizin: Krem akrilik boya ve 00 kontür fırçası kullanarak istediğiniz kalınlıkta damarlar çizip çalışmanızı tamamlayın.

Vernikleyin: Tüm yüzeyi sprey vernikle koruma altına alın. Vernikleme işlemini iyi havalandırılan bir yerde, gaz maskesi kullanarak yapmayı unutmayın.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 435
favori
like
share
dilego Tarih: 17.04.2008 01:21
emegıne saglık cko hos konular degınıyorsun
Sindy Tarih: 08.04.2008 09:13
paylasim icin tesekkurler SU-PERISI
erenmelek Tarih: 06.04.2008 08:04
paylaşım için teşekkürler
fLy Tarih: 05.04.2008 20:08
Faydalı ve pratik bilgiler için teşekkürler SU-PERİSİ...