FENERBAHÇEMİZİN 90+5 te Semih' in gol ile galip geldiği Kayserispor maçından sonra kardeş kulüplerimiz Beşiktaş ve Galatasaray her sezon olduğu gibi ortak bir bildiri yayınladılar...

Bildiriler aynen şöye:

_________________________________________________________________

Beyaz Sayfa

14 Şubat 2008de Beyaz Sayfa ile yola çıkanlar renklerini belli etti. Futbolda barış ortamının sağlanması adına attığımız bütün adımlara rağmen ligin tamamlanmasına 6 hafta kalmışken Fenerbahçe-Kayserispor maçında 70 milyonun gözleri önünde emek hırsızlığı yapıldı. Neredeyse Süper Lig şampiyonu atandı.

Dileriz bu önceden yazılmış bir senaryonun ürünü değil‚ münferit bir hakem hatasıdır. Her ne kadar 14 Şubat 2008den bugüne kadar yaşadıklarımız bunun böyle olmadığını düşündürse de biz buna inanmak istemiyoruz. Ligin bitmesine 6 hafta kaldığını tekrar hatırlatıyor ve Federasyonumuza sesleniyoruz. Özellikle Gözlemciler Kurulu ve Merkez Hakem Kurulunun uygulamaları‚ kurallara ve eşitlik ilkesine tereddüt düşürmektedir. Lütfen Türk futbolu adına gerekli önlemleri alınız‚ Ligin adaletini sağlayınız.

Bu sadece Galatasarayın değil‚ spor ahlakına‚ fair-playa inananların seslenişidir.

Galatasaray Spor Kulübü

[COLOR="yellow"]_________________________________________________________________

Beyaz Sayfa
06.04.2008 01:55

14 Şubat 2008´de BEYAZ SAYFA ile yola çıkanlar‚ sayfaların birileri tarafından çok erken karartılmasına mani olamadılar.
Futbolda barış ortamının sağlanması adına attığımız bütün adımlara rağmen‚ ligin tamamlanmasına 6 hafta kalmışken‚ Fenerbahçe-Kayserispor maçında 70 milyonun gözleri önünde emek ve puan hırsızlığı yapıldı.

Neredeyse Süper Lig şampiyonu belirlendi.

Artık düşünmek istiyoruz ki; bu‚ önceden yazılmış bir senaryonun ürünü değil‚ bugünkü maçın hakeminin Büyükşehir Belediyespor-Beşiktaş maçında olduğu gibi takımlara göre değişen kişisel tercihleridir. Bu bağlamda‚ aynı hakemin Büyükşehir Belediyespor-Beşiktaş maçındaki tutum‚ davranış ve kararları ile bugünkü maçtaki kararlarının değerlendirmesini spor kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz.

Diğer taraftan‚ Lig şampiyonunun belirlenmesinde çok önemli bir maç olan Beşiktaş-Fenerbahçe maçında verilmeyen penaltı ile maçın skorunun etkilenmesi ve de bu yapılan hakem yanlışlarının her zaman Fenerbahçe lehine tezahür etmesi‚ hep tesadüften mi ibarettir.

Ligin bitmesine 6 hafta kaldığını tekrar hatırlatıyor ve federasyonumuza sesleniyoruz;

Özellikle Gözlemciler ve Temsilciler Kurulu ile MHK´nın uygulamaları eşitlik ilkesine gölge düşürmektedir.

Lütfen; Türk Futbolu adına gerekli önlemleri alınız. Ligin adaletini ve hakkaniyetini sağlayınız.

Bu sadece Beşiktaş´ın değil spor ahlakına ve dürüstlüğe inananların haklı seslenişidir.

Beşiktaş JK


[COLOR="yellow"]Buyrun yorumlara başlayalım... Gerekenler zaten konu içerisinde söylenecektir...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 864
favori
like
share
okanoo28 Tarih: 08.04.2008 22:56
[QUOTE=LEVIS-501;2561547]Bu sene besiktasin, hakem hatalariyla yenen puanlari verilse su an acik ara lider olurdu. Sizin bariz olarak hakem faktörüyle aldiginiz maclari saymiyorum bile.

Bu arada bu hafta oynanan mac icin hakem yardimi ile yenmedik diyorsaniz sizin futbolun f sinden bile haberiniz yok derim...

Vallahi onu kardeş takım Galatasaray' la ortak bildiri yayınlamadan önce düşünecektiniz

Kuddusi amcamız için niye bildiri yayıonlamadığınızı hala merak ediyorum açıkçası

yoksa diete mi başladınız

sağlıklı yaşam için ; )
LEVIS-501 Tarih: 08.04.2008 21:32
Bu sene besiktasin, hakem hatalariyla yenen puanlari verilse su an acik ara lider olurdu. Sizin bariz olarak hakem faktörüyle aldiginiz maclari saymiyorum bile.

Bu arada bu hafta oynanan mac icin hakem yardimi ile yenmedik diyorsaniz sizin futbolun f sinden bile haberiniz yok derim...
ZeuS Tarih: 08.04.2008 18:25
[QUOTE=MARDINLI1986;2561060]dogru fenerbahce lider oldugu zaman üstüne bide fenerin lehine bir karar verildigi zaman bu ligin tadi kalmiyor..

komik oluyorsun..Lider Gs Ya da bjk olsaydı böyle konuşmasdın.

bu sadece fb için qecerli değil diğer takımlar içinde qecerli.şahsen gb macındaki kararlar macı etkiledi.ofsaty ofsaty değildi.penaltıyı tartışmaya qerek yok zaten.

Yani bu kafayLa devam edersek bir yere varamayız.bu lig 3 takımdan ibaret değildir.sadece kendi takımlarımıza yapılan hataları konuşuyoruz.öbür takımlar ne yapsın ozaman.
XMaSteR Tarih: 08.04.2008 17:24
valla macı izLedim ne penaltı penaLtı nede qoL qoL ofsayt bariz top taca cıkmıs bitir kardesim zaten oLmus 90 + 5 bırakın bu isleri yaa
MARDINLI1986 Tarih: 08.04.2008 17:16
dogru fenerbahce lider oldugu zaman üstüne bide fenerin lehine bir karar verildigi zaman bu ligin tadi kalmiyor..
ozlems_o Tarih: 08.04.2008 10:56
[QUOTE=ChE;2558873]
baksanıza 40 yılda bir fenerin lehine bir şey oldu hemen ayaklandı bitirim 2 li g.s ve bjk :85:

asıl fener bundan sonra yandı gibime geliyor hakem kararlarına dikkat edin fener maçlarında çok yanarız diyom ben şahsen :85:


yaw ne güzel dedin bende öyle düşünmeye başladım:85:

ama olsun vız gelir:72:
karakartal_okan Tarih: 08.04.2008 10:30
Spark arkandayım
ZeuS Tarih: 08.04.2008 10:09
Liqin içine ettiler Artık.
Adamı Futboldan soğuttular Resmen.
Eskisi qißi süperliqide akip etmiyorum Artık Kafam Rahat oluyor

caniketta35 Tarih: 07.04.2008 19:57
hakem (kuddüsi ) pozisyonu gördü ve bilerek çalmadı o kesin...