YAZIKLAR OLSUNİnönü Stadyumu'nda Cinayet
BJK İnönü Stadı'nda bir taraftarın ölümüyle sonuçlanan olayın ardından, olayın meydana geldiği kapalı tribünün çıkışları kapatıldı. Maçın bitmesinin ardından yaklaşık yarım saat statta bekletilen kapalı tribündeki taraftarlar, takviye kuvvetlerin gelmesi ve bu tribün içi ve dışında güvenlik çemberi oluşturulmasının ardından tek kapıdan teker teker dışarı çıkartıldı. Görgü tanıklarının teşhis edebilmesi için çıkan taraftarlar, tek tek polis kameralarına çekildi.

Beşiktaş Taraftarı isyan etti..
Bu sırada kapalı tribünlerde yer alan taraftarlar bekletilmelerine isyan ederken, zaman zaman tartışmalar ve izdihamlar yaşandı. Çıkan taraftarlar, güvenlik güçlerine tepki gösterirken güvenliğin maç öncesi yetersiz kalmasından yakındılar. Maç bitmesine rağmen kapalı tribünün boşalması yaklaşık 2 saati buldu. Bir süre sonra ise gözaltına almaların yaşanmasından sonra kapılar açılarak taraftarlar topluca dışarı çıkartıldılar.

Maçta çıkan olayda vefat eden 16 yaşındaki Cihat Aktaş'ın lise öğrencisi olduğu öğrenildi. Ailesi İstanbul Beyoğlu'da yaşamasına rağmen kendisi Adana'da öğrenim gören Cihat Aktaş'ın, Ramazan Bayramı tatili için İstanbul'a geldiği, maça da amcasının oğluyla birlikte gittiği bildirildi. Genç yaşta vefat eden Cihat Aktaş'ın annesi, Taksim İlkyardım Hastanesi önünde çocuğunun ölümü nedeniyle sinir krizi geçirdi. Cihat Aktaş'ın, kesici veya delici bir aletle sol göğsünden ve göbeğinden 2 darbe aldığı bildirildi.

Gözaltılar...
Stattan tek tek çıkışların başlamasından 1.5 saat sonra güvenlik görevlileri kapıdan çıkan zanlı ile 3 kişiyi daha yakalayarak gözaltına aldı. Bu sırada ortalık bir anda karışırken, güvenlik güçleri kaçmaya çalışan kişileri hemen yakalayarak polis araçlarına bindirip, emniyete götürdü. Bu kişilerin arasında ölen Cihat Aktaş'ın arkadaşlarının da bulunduğu ve gözaltına alınan kişilere saldırmaya çalıştıkları gözlendi.

Dün Trabzon'da sahaya atılan taşlar, bugün cinayete kadar varan Tribün terörü...Bir İnsanın canına kast edecek kadar canileşmiş insanların sporla alakaları olmadığını bu şahısların Tribünlerimizde yerlerinin olmadığını düşünüyoruz. Adana'dan Bayram tatili için İstanbul'a gelen 16 yaşındaki Cihat Aktaşın ölümü ile sonuçlanan bir Futbol akşamında Skor Tabelasında ki sonuç ne olursa olsun, yeşil zemin üstündeki oyun ne kadar kötü olursa olsun bir insanın canı bu kadar ucuz olmamalı. Bu tip olayların bir daha yaşanmamasını temenni ederken Emniyet Kuvvetlerinin olayın Failini yada Faillerini yakalayacağına inanıyoruz. Ölen genç için Tanrıdan rahmet yakınlarına sabır diliyoruz.

Ülke Futbolu adına yaşanan bu talihsiz gecenin bırakacağı izleri silmemiz kolay olmayacak. Bu olaya sebep olanları, bu çirkinliği Türk halkına yaşatanları olayların bu rahleye gelmesinde sorumluluklarını unutarak, sorumsuzca davranışlar sergileyenlerek çanak tutan hiç kimseyi Affetmeyeceğiz..

Etiketler:
TatarBey TatarBey
Üyenin Yeni Konuları Artık Utanma Zamanı
Üyenin Populer Konuları Artık Utanma Zamanı
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 578
favori
like
share
alperen Tarih: 22.11.2004 18:06
:16: bu tip hadiselerin yeri, zamanı, mekanı yok...karşı karşıya çıkan 5-6 lavuk, mafya dizilerinden gördüklerini tatbik ediyorlar...bence bu hadisenin taraftarlıkla bir ilgisi yok...yalnızca medyanın istediği oluyor.......larına kına yaksınlar...! :16:
hüso Tarih: 22.11.2004 17:54
BÖYLE İNSANLIK OLMAZ BİR LAZTİK TOP YÜZÜNDEN İNSANLAR ÖLMEMELİ :19: :19:
lazcop Tarih: 22.11.2004 15:05
COK ÜZÜCÜ BIR OLAY. INSANI SPORDAN SOGUTUYORLAR :18: