Futbola sıkıyönetim geliyor


İnönü Stadı'nda yaşanan cinayetin ardından futbol terörü masaya yatırıldı. Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakçı, alınan bir dizi önlemi açıkladı. Klüplerin bedava bilet dağıtımına son verildi.


İnönü Stadı'nda işlenen cinayet, her kesimi harekete geçirdi. Bakanlar Kurulu, futbol terörünü ele aldı. İstanbul'da Vali Muammer Güler başkanlığında yapılan toplantıda Kulüpler Birliği Başkanı İlhan Cavcav, Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakçı katıldı.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan İstanbul Valisi Muammer Güler, dün gece yaşanan müessif olayın bundan sonrasi için ders olması dileğinde bulunarak sporda şiddeti önlemek için ilk kez çok güçlü bir mutabakatın sağlandığını söyledi. Vali Güler, Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği tarafından gerçekleştirilen toplantının olayları tamamen ortadan kaldırmaya yönelik olduğunu belirterek alınacak kararların tüm ülkede uygulamaya konacağını belirtti.

Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakçı ise radikal kararlar alma arafesinde oluduklarını belirterek toplantının devam ettiğini ve toplantı sonrası üzerinde mutabakata varılan kararların duyurulacağını belirtti.

Kulüpler Birliği Başkanı İlhan Cavcav ise dün gece yaşanan müessif olayı sadece bir kulübe mal etmenin doğru olmadığını belirterek Türkiye genelinde maçlarda son dönemlerde şiddetin arttığına dikkat çekti. Cavcav toplantıdan çıkacak kararlara Kulüpler adına imza atacağını dile getirdi ve bu konuda medyaya da önemli görevler düştüğünü söyledi.

Zirveye katılanlar, toplantı devam ederken Vali Güler, Cavcav ve Bıçakçı habercilerin karşısına geçti. Toplantı 2 saat sürdü. Alınan önlemden bazıları şunlar:

- Gruplar kalkacak.
- Klüplerin bedava bilet dağıtımı engellenecek.
- Kulüpler maç organizasyonu yapmayacak.
- Seyirci fazla olursa, maçın oynanmaması gündeme gelecek.

Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 497
favori
like
share
hüso Tarih: 22.11.2004 18:11
PASKAL ÜSTAT GÜZEL SÖYLÜYORSUN AMA BU SENİN DEDİGİN YİNE YAPILIR CÜNKÜ BURASI TÜRKİYE BURDA NEYİN NEOLDUGUNU BELLİDEGİLKİ BİR ÖRNEK VERİRİSEK ŞİMRDİ TAKIMIN TARAFTARLAR DERNEGİ VAR BUNLAR HERZAMAN MACA BEDEVA GİRİYORLAR ZATEN BUNLAR KULUBÜN ADAMLARI BUNLARI NASIL ENGELLİYECEKLER BUNLAR GİNE OLUR BENCE