PAYLASIM ICIN TSKLER :)

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2860
favori
like
share
eSm[e]rim Tarih: 30.04.2008 22:36
PAYLASIM ICIN TSKLER
eskitoprak Tarih: 30.04.2008 17:03
biraz beni yordu ama guzel bir paylasim oldu bence
SU-PERISI Tarih: 30.04.2008 16:49
paylaşımın için saol eskitoprak.
eskitoprak Tarih: 08.04.2008 17:51


Elma neye iyi gelir ?

Enerji verir, kalbi korur.
benim bilfigim mide agrisina iyi gelir diye biliyordum :85:
eSm[e]rim Tarih: 08.04.2008 16:16
Sende Saol SU-PERISI
SU-PERISI Tarih: 08.04.2008 16:14
sağlıklı beslenmenin temel şartlarından biri doğal besin agırlıklı bir yaşam tarzını benimsemek,bunları meyvelerdenve sebzelerden karşılayabiliriz.paylaşımın için saol GiiRSaaRLii,birkaç meyve suyuna örnekte ben vereyim.

Ateş düşürücü vişne suyu:
Ateşli hastalıklara karşı güçlü bir silah olan vişnede A vitamini ve potasyum bulunur. Ateşi düşürüp susuzluğu gideren vişne suyu, ateşli hastalıklardan sonra kanı temizlemeye de yardımcı olur. Vücutta biriken fazla suyun dışarı atılmasını, mide ve karaciğerin düzenli olarak çalışmasını sağlar. Ayrıca, ishali keser, idrar söktürücü özelliği vardır.

Huzur kaynağı kayısı suyu:
A, B3 (Niasin) vitamini, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve fosfor sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir kansızlığa iyi gelir, kan yapımına yardımcı olur ve sinirleri gevşetip uyku getirir. İçerdiği kalsiyum ve magnezyum sayesinde kemik erimesine karşı faydalıdır. Lifli bir meyve olduğundan bağırsakları korur ve pekliğe iyi gelir. Kayısıda bulunan betakaroten ise kanserin, özellikle akciğer kanserinin, kalp hastalıklarının ve kataraktın önlenmesine yardımcıdır.Uykusuzluğa karşı şeftali suyu: Şeftali, içerdiği A, B3 (Niasin) ve C vitaminleriyle, folik asit, betakaroten, potasyum ile gribe karşı vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir. Vücutta A vitamini oluşturan temel madde olan betakaroten, şeftalide çok miktarda bulunur. Antioksidan özelliğiyle toksinlerin vücuda vereceği zararları önler. Uykusuzluğu giderir. Hazmı kolaylaştıran şeftali aynı zamanda böbreklerin ve safra kesesinin düzenli çalışmasını sağlar ve iyi bir idrar sökücüdür.