Trabzon sanıldığı gibi değil
09 Nisan 2008 / 13:46
Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nden alınan istatistiklere göre suç oranlarında düşüş olduğu ortaya çıktı.
Trabzon son yıllarda meydana gelen farklı olaylarla gündeme gelmişti. Yaşanan olaylar sonrasında bir imaj sorunu yaşayan Trabzon'u yapılan suç istatistikleri rahatlattı.
Bu bağlamda, Trabzon merkezinde suç ve suçlularla yapılan mücadele sonucu ortaya çıkan istatistikler incelendiğinde;
*2008 yılının ilk 3 ayı içerisinde Mala Karşı işlenen suçlarda, 2007 yılının ilk 3 ayına göre %32'lik bir azalma,
*2008 yılının ilk 3 ayı içerisinde Şahsa Karşı işlenen suçlarda, 2007 yılının ilk 3 ayına göre %6'lık bir azalma,
*2008 yılının ilk 3 ayı içerisinde Trafik suçlarında, 2007 yılının ilk 3 ayına göre %17'lik bir azalma meydana geldiği belirlendi.
Detaylar incelendiğinde ise, özellikle hırsızlık suçlarında %37'lik, Uyuşturucu madde suçlarında %57'lik, Kasten öldürme suçlarında %20'lik, 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarında %58'lik, Kolluk kuvvetlerine direnme suçlarında %53'lük bir azalma ortaya çıktı.
Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz, halkın desteğini daha fazla hissetmek istediğini belirterek, ''Yapılan bu mücadelede sürekli desteğini hissettiğimiz halkımızın gördüğü aksaklıkları 155 Polis İmdat telefonuna bildirmeleri halinde suç ve suçlularla mücadelede etkinliğimizin daha da artacağı ve daha huzurlu bir Trabzon şehri ortaya çıkacağı unutulmamalıdır'' dedi.Kaynak:

trabzon spor resimleri, trabzon spor, trabzon resimleri, trabzon resim galerisi, trabzon resim, trabzon manzara resimleri, trabzon macka resimleri, trabzon eski resimleri, trabzon besikduzu resimleri, trabzon, trabzon akcaabat resimleri, tarihi trabzon resimleri, ibrahim yattara, hamsi, guzel trabzon resimleri, trabzon surmene resimleri, trabzon uzungol resimleri, trabzonspor, trabzonspor resim, uzungol, yattara, trabzon arsin resimleri, trabzon yomra resimleri

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 479
favori
like
share