LÜTFEN DIKKAT !!!!

Dikkat Bugün itibariyle hayatimiza yepyeni yaratilmis bir virüs girmektedir.
Yeni virüs Microsoft tarafindan simdiye dek sisteminize en büyük zarari verebilecek virüs programi olarak nitelendirilmistir..! Bu virüs dün ögleden sonra McAfee firmasi tarafindan bulunmus olup henüz virüse karsi hiç bir savunma gelistirilememistir.!


Virüs basitçe hard disk üzerinde sifir sektör olarak tanimladigimiz bölümü kullanilamaz hale getirmektedir ki, bu bölüm bilgisayarinizin tüm sanal belleginin ve sistem bilgilerinin saklandigi yani bilgisayarinizi kullanmaniza olanak veren bilgilerin depolandigi kisimdir.

Virüs su sekilde aktif hale gelmektedir:
Virüslü dosya aktif hale geldikten sonra kontakt listenizdeki tüm alicilara "A Card For You" konu baslikli bir mail olarak kendi kendini göndermektedir. Eger alici bu sanal karti açarsa, öncelikle bilgisayari kitlenmekte ve kullanici bilgisayarini yeniden baslatmak zorunda kalmaktadir. Ctrl+alt+del tuslari veya reset tusuna basildiginda ise, virüs islevini göstermekte ve sifir sektörü bozmaktadir, Bu da hard diskinizin kalici olarak devre disi kalmasi anlamina gelmektedir. Virüs Dün New York da çok kisa bir süre içinde büyük panik yaslanmasina sebep oldu, duyurulan bir habere göre; bu mail Microsoft çalisanlarinca dahil alinmis durumda.
"A Virtual Card for You." konu baslikli bir mail i ASLA AÇMAYINIZ.

Böyle bir mail aldiginiz takdirde göndericiyi tanisaniz bile mail i [COLOR=orangered]açmadan direkt olarak siliniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 439
favori
like
share
puslukurt Tarih: 07.04.2005 11:37
Paylaşım için sagol dostum....
O.N.C.S Tarih: 06.04.2005 22:36
dostum cok tesekkürler
loaded Tarih: 04.04.2005 00:45
arkadaşım bilgilendirdiğin için çok teşşekkürler
corap Tarih: 03.04.2005 14:42
çok saol dostum iiki uyardın...
salamurayaprak Tarih: 03.04.2005 10:04
saol dostum uyari için...........