BASIN AÇIKLAMASI

Hafta sonu oynanan bazı müsabakalardan sonra hakem arkadaşlarımız ve Camiamız hakkında yapılan yorumlar ve acımasız eleştiriler inanılmaz boyutlara ulaşmıştır.

Bir müsabaka sonunda o müsabakayı yöneten hakemle ilgili bu denli spekülasyon yapılması, acımasızca eleştirilmesi; hatta yaptığı varsayılan hatalarından ötürü görevi bırakmaya çağrılması, kurumları hiçe sayıp kişilerce cezalandırılmaya kalkılması futbolumuz açısından oldukça düşündürücüdür.

İnsan unsurunun olduğu yerde hatanın olması kaçınılmazdır. Hakemler bütün dünyada dün olduğu gibi yarınlarda da hatalı kararlar vereceklerdir. Ancak futboldaki bütün hataları hakem kararlarına bağlamaya çalışmak en basit ve en kolay yoldur. Bu nedenle futbolun içinde bulunan bütün kurum ve kuruluşların kendilerine bir çeki düzen verme zamanı gelmiştir. Her kulübün kendi düşünceleri, istekleri ve arzuları doğrultusunda Türk Futbolunu yönlendirmeye çalışması, sadece kendi çıkarlarını düşünmesi futbolumuzu kaosa götürmekten başka bir işe yaramayacaktır.

Hakemliğimiz, yaptığı tüm çalışmalarla performansını en üst seviyeye çıkarma çabası içindedir. Ancak unutulmaması gereken şudur: “Türk hakemliği hiç kimsenin yönlendirmesi, emir vermesi ya da dilek ve istekleri doğrultusunda düdük çalmamıştır, çalmayacaktır.” Bu görüş doğrultusunda yapılan açıklama ve yorumların tümü Türk Hakemliğini yıpratmaktan, dolayısıyla Türk Futboluna zarar vermekten başka bir işe yaramayacaktır.

Bu çerçevede, Türk Futbolunun içinde bulunan bütün birimleri, daha sağduyulu, yapıcı ve sorumlu olmaya davet ediyor, Türk Futbol Hakem ve Gözlemci Camiasını mesnetsiz bir takım beyanlarla karalama ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik davranışlar içinde bulunanlar hakkında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada hukuki hakkımızın sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

TFFHGD YÖNETİM KURULU

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 382
favori
like
share
karakartal_okan Tarih: 10.04.2008 08:09
Aynen öyle :85:
LaigLeNoiR Tarih: 10.04.2008 00:34
Sorarım o hakemLere.. Soyunma OdaLarında KuLup ba$kanından aLdığı Söz iLe Maça Çıkıp Maç Yönetmesidemi İnsanoğLunun hataSı oLuyor..

TFF'de BuLunan 1 Tane hakeme Güvenmiyorum.. Çünkü FutboL'u Spor OLduğu İçin DeğiL FazLa Kazandırdığı İçin KuLLanıyor!