Scolari dert etmiyor

İsviçre ve Avusturya'nın ortaklaşa düzenleyeceği 2008 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde Türkiye ile aynı grupta olan Portekiz'in teknik direktörü Luiz Felipe Scolari, mevcut durumda formsuz olan futbolcuları için endişe duymadığını söyledi.

Portekiz'in kalesini koruyan Ricardo'nun kulübü Real Betis'te yedeğe alınması, Barcelona'da oynayan Deco'nun beklenenden çok düşük düzeyde oynaması Portekiz basınında kuşku yaratırken, konuyla ilgili düşüncesi sorulan Scolari, ''Avrupa Şampiyonası için 20 günlük çalışma süresi var. Orada hangi futbolcunun ne düzeyde olduğunu görüp, kararı ben vereceğim'' dedi. Ricardo'nun Real Betis teknik direktörü ile problemleri olabileceği ve bunun kendisini ilgilendirmediğini kaydeden Scolari, Deco ile ilgili bir soruya da, ''Takım içinde kimin faydalı olduğunu görmem lazım. Şimdi sadece takım düşünülür, eğer takım olamazsak kazanamayız'' cevabını verdi.

Avrupa Şampiyonası'na götüreceği 23 kişilik kadro hakkında isim vermeyen, ancak Portekiz'in emektar futbolcuları Luis Figo ve Rui Costa'yı kadroya almayacağını açıkça ifade eden Brezilyalı teknik adam, ''Sezon sonuna kadar daha çok zaman var. Futbolcular kendilerini geliştirmeye devam ediyorlar. Henüz çağrılacak isimler garanti değil'' değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan, Meksika Milli Takımı'nın teknik direktörlüğüne aday olarak gösterilen Scolari, ''Ben futbol teknik direktörüyüm ve elbetteki bu tip haberleri memnuniyetle karşılıyorum. Ama şu anda Portekiz Milli Takımı'na bağlıyım ve bu duruma gelecekte karar verebilirim. Tek sözüm, Portekiz ile iyi işler yapmaya devam etmek'' dedi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 294
favori
like
share