Kulüpler Birliği Kupası geliyor!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın başkanlığı dönemindeki ilk Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı sona erdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Hasan Doğan'ın yanı sıra kulüp temsilcilerinin tümü katıldı. 3 saat süren toplantının ardından açıklamayı Vakfın başkan yardımcısı ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı Göksel Gümüşdağ yaptı. Alınan kararlar şöyle:

-Kulüpler Birliği'nin İstanbul'da da büro açması ve profesyonel bir örgütlenmeye gidilmesi hususunda mutabakata varılmıştır.

-Hakemlik müessesesinin geleceği ile ilgili karşılıklı görüş-alış verişinde bulunulmuş, futbol ailesinin bireyleri olarak futbolun yönetimine güvenin tam olduğu tekrarlanmıştır.

-TFF başkanı Sayın Hasan Doğan Federasyon tarafından yapılan çalışma ve projeleri kulüplerimize aktarmış, futbolun marka değerinin yükseltilmesi konusunda Antalya'da yapılacak bir ortak toplantıya ilişkin davette bulunmuş ve bilgi vermiştir.

-Kulüplerin yeni gelir kaynaklarının neler olabileceği konusunda görüşülmüş, Kulüp başkanlarımız federdasyondan beklentilerini aktarmıştır

-Hasan Doğan, yayın gelirleri ve dağıtım kriterleri ile ilgili yıllara göre rakamsal bilgiler vermiş, dağıtım kriterleri ile ilgili olarak karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunulmuştur.

-Yayın gelirleri dağıtımı kriterleri ile ilgili olarak çalışma yapmak üzere bir komisyon oluşturulmuştur.

-Bütün gelirleri kulüpler birliğine aktarılmak üzere sezon başında belirlenecek bir takvime uygun olarak detayları daha sonra kamuoyu ile paylaşılacak Kulüpler Birliği Kupası adı altında bir turnuvanın yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir...

Gümüşdağ, bu açıklamaların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, bu haftadan itibaren düşme hattındaki maçların aynı saatte oynanmasını Federasyondan talep ettiklerini, Kulüpler Birliği Kupası'na her yıl en az bir büyük takımın katılacağını söyledi.

Öte yandan toplantı sona erince Birliğin başkanı Aziz Yıldırım ile TFF Başkanı Hasan Doğan, Federasyonun aracına binerek otelden birlikte ayrıldılar.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 408
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 15.04.2008 09:49
@caniketta35

[url=http://www.main-board.com/kurallar.php]MAIN-BOARD KURALLARI[/url]

kurallar
# Spor adi altinda fanatizim yapmak, Profillerde rakip taraftarlari kiskirtici yazi yazmak, board icerisinde asiri fanatik tavirlar sergileyerek üyeler arasinda tartisma cikartmak yasaktir.Aksi davranislarda bulunanlara spor bölümlerinden men ve üyeliklerinin sonlandirilmasina varan cezalar verilecektir.
caniketta35 Tarih: 15.04.2008 09:31
vallahi bu kupa olayına pek şaşırmadım...
baktı ki aziz başkan kupa alamıyoz bi kupa daha yaratalım da
25 senelik özlemi bari dindirelim...

işin ilginç tarafı kulüpler birliğini tanımıyorum diyen
aziz başkanın bu birliğin başkanı olması ve bu kupaya katılması olacak...
son cümleye bakarsanız tff başkanı ile aziz başkanın birlikte aynı arabaya binmelerine ise
pek şaşırmadığımı üzülerek bildirmek isterim...