Dedelerimiz ve ninelerimizde görülmeyen 500 farklı toksin madde bizi ve çocuklarımızı zehirliyor.. Çocuklarımızın hareketli olmaları zekiliğini değil zehirlendiğini gösteriyor
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Meram Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Mehmet Emre Atabek, "Dedelerimiz ve anneannelerimizde görülmeyen 500 farklı toksin madde çocukları zehirliyor" dedi.

Atabek, çocukların anne karnında çevresel faktörlerden etkilenmeye başladığını, bu durumun hormonal gelişimlerini, sağlıklı büyümelerini olumsuz etkilediğini söyledi. "Günümüzdeki çocukların aşırı hareketliliği, sakin sakin oyuncak oynayamamaları onun zeki olduğunu değil zehirlendiğini gösteriyor. Bu zehirli maddeleri vücuttan atacak enzimler halen bilinmiyor."

OYUNCAKLAR TEHLİKELİ

Kurşun, cıva, elektronik, plastik ve tekstilde kullanılan kimyasallar, böcek ilaçları, zirai ilaçlardan yayılan toksin maddelerin su, gıda ve solunumla vücuda alındığını bildiren Doç. Dr. Atabek, şöyle konuştu:

"Hormonlu yiyecekler yüzünden çocuklarımızı kendi elimizle zehirliyor, sağlıklarını tehdit ediyoruz. Çocukları anne karnından zehirlemeye başlayan plastik oyuncaklar, laminant parkeler, kimyasallar yüzünden gelecekte anormal ve ölü doğumlar artacak. Özellikle laminant parkeler ciddi tehlike oluşturuyor. Laminant parkeler, çöplerin preslenmesiyle yapılıyor. Bunlar yapıştırılırken kullanılan kimyasallar, boyu kısa olduğu için yere yakın olan çocukları doğrudan zehirliyor."

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 441
favori
like
share
by_KaRizMa Tarih: 20.04.2008 20:04
paylasimin icin sagol
COCO Tarih: 20.04.2008 17:56
[QUOTE=61---61;2582923]Bu herifte bisey dedi yani...
Koskoca ögretim üyesinin ugrastigi seylere bak...
Bide doç. d'r. olmus...
Milletin zehirlenmesini istemiyorsa, Tema vakfini desteklesin...
Ula adami dinden imandan çikartirlar...
Sonunda kafam atacak gidecem Sürmenede yasayacagim...

Lütfen sinirlere hakim olalim.
zero Tarih: 17.04.2008 17:22
Emeğine sağlık
fLy Tarih: 16.04.2008 19:21
hayatımızda aldığımız nefes zarar oldu :S

Teşekkürler Su-Perisi ......
61---61 Tarih: 16.04.2008 08:11
Bu herifte bisey dedi yani...
Koskoca ögretim üyesinin ugrastigi seylere bak...
Bide doç. d'r. olmus...
Milletin zehirlenmesini istemiyorsa, Tema vakfini desteklesin...
Ula adami dinden imandan çikartirlar...
Sonunda kafam atacak gidecem Sürmenede yasayacagim...