Ölümcül grip salgını: 7 milyon kişi ölebilir
Yeni bir grip salgınının `kapıda` olduğunu açıklayan Dünya Sağlık Örgütü uyardı: Bu salgın 7 milyon kişiyi öldürebilir!

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), yeni bir küresel grip salgınının kapıda olduğunu ve böyle bir salgında 2 - 7 milyon kişinin hayatını kaybedeceğini bildirdi.
"Küresel grip salgını tehlikesi her zamankinden daha yakın" diyen WHO uzmanı Klaus Stohr, "Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, yeni bir salgın olacak" ifadesini kullandı. WHO`nun Tayland`da düzenlediği `Küresel Grip Programı` adlı bilimsel toplantıda açıklamalar yapan Stohr, grip salgınlarının her 20 - 30 yılda tekrarlandığına dikkat çekti. Bu dönem içinde grip virüslerinin genetik yapılarını yeniden düzenleyerek ilaçlara karşı daha dirençli hale geldiklerini belirtti. Stohr, "Bu durumda eski salgınların yarattığı bağışıklık ve ilaçlar işe yaramıyor" diye konuştu.

Herkesi vuracak
Son grip salgınından bu yana 36 yılın geçtiğini belirten WHO uzmanı, "Ciddi bir tehditle yüz yüzeyiz. Bundan korunabileceğimizi düşündürecek hiçbir neden yok" dedi ve olası bir grip salgınından tüm ülkelerin etkileneceğini sözlerine ekledi.Kaynak: Milliyet

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 509
favori
like
share
MyNiceWorld Tarih: 27.12.2005 21:54
EMEKLERİNE SAĞLIK PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER
HERKESE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM
:cubuk:
ByStranqe Tarih: 06.12.2004 11:20
ßiLgi İçin Te$ekkürler...........
goldberg Tarih: 27.11.2004 11:26
ARKADAŞLAR BEN BUGÜN TELEVİZYONDAN ÖGRENDİM İŞALLAH BİZE BİRŞEY OLMAZ YİNEDE KENDİNİZE DİKKAT EDİN
MechhuL Tarih: 27.11.2004 08:24
İnşallah böyle bir şey olmaz :12: Ama bu dünyada herşey normal aslında büyük kitleleri etkileyen salgın hastalıkların kaynağının çeşitli oyunlar peşinde olan büyük devletler var diye düşüyorum :20: :20: