Michigan Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Enstitüsünün araştırmasına göre, erkekler, eşlerinin ev işinin her hafta 7 saat artmasına neden oluyor.

Araştırmayı yapan grup üyelerinden ekonomist Frank Stafford, bunun gayet iyi bilinen bir durum olduğunu belirterek, erkeklerin daha çok ev dışında çalışmaya meyilli olduklarını, kadınların ise evdeki işleri daha fazla üstlendiğini ifade etti.

Aile içinde bireysel farklılıkların bulunduğuna dikkati çeken Stafford, umumiyetle evliliğin, ”kadınlar için daha fazla, erkekler için daha az ev işi” anlamına geldiğini kaydetti.

Stafford, ancak Amerika’da yaptığı araştırmanın sonucunda 1976 yılına nazaran 2005′te erkeklerin ev işine katkılarının arttığını bildirdi.

Araştırmada, çocukların da kadınların ev işinin artmasının diğer nedenlerinden birini oluşturduğu belirtildi. Buna, üçten fazla çocuğu olan bir kadının haftada toplam yirmi sekiz saat, kocanın ise on saat çalışması örnek olarak verildi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 457
favori
like
share
mihmandar Tarih: 06.06.2008 16:30
At sahibine göre kişner derler

kızlar biraz emek verip öğretin ilk başta zor oluyor ama sonra rahat edersiniz.

Ay Allahıma bin şükür yemek yapar, ütü yapar, sadece mutfaktaki kırıntıları:72: süpürür, bulaşıkları makinaya dizer tuşada basar, neyse çok övmeye gelmez erkek milletini şımartmayalım.
ebruuuU Tarih: 17.05.2008 14:46
Aynen katılıyorum erkekler kesinlikle ev işlerinden anlamıyorlar ve daha fazla artırıyorlar
SU-PERISI Tarih: 22.04.2008 17:29
Erkekler ev işlerinden çok anlamıyorlar,yardım etselerde tekrar yeniden yapılıyor.