Bu Mesaja Sakın Tıklamayın!

Bilgisayar korsanları, Türkiye'nin en çok kullanılan anında mesajlaşma yazılımı Msn üzerinden kişisel bilgilerinize ulaşmanın yeni yöntemini buldu.

Shiftdelete.net'in haberine göre arkadaş listenizden gelen bir mesaj, sizin 'hacker'lık merakınızı kullanarak aslında kişisel bilgilerinizin, özel mesajlarınızın, size özel fotoğrafların ve daha birçok önemli bilginin çalınmasına neden oluyor. Söz konusu mesajda, Msn üzerinden 'hack' işlemi yapan bir yazılımdan bahsediliyor. Tıkladığınızda ise bu yazılım hakkında bilgiler veriliyor.

İşte O CevapYazılımı Bilgisayarına Kuran Yandı

Bilinçsiz kullanıcılar ise bu yazılımın varlığına inanarak tuzağa düşüyorlar ve yazılımı bilgisayarlarına kuruyorlar. Her şey orda sona eriyor ve bilgisayarınız, çoktan korsanların eline geçmiş oluyor.

Daha kötüsü, bu durumdan haberiniz olmuyor ve daha sonra yapacağınız işlemler de Msn kırmak için yüklediğiniz bu yazılım tarafından kaydedilerek korsanlara gönderiliyor.

Yüklenmesi İstenen Programın Görüntüsü İse ŞöyleNe Yapmak Gerekiyor?

Msn üzerinden gelen bağlantılar, çok samimi arkadaşlarınızdan da geliyor olsa bile en az 2 kez düşünün. Bilgisayarınızda güncellenmiş bir anti virüs yazılımı ve firewall kullanın. Şüphelendiğiniz yazılımları asla kurmayın.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 496
favori
like
share
gorengozler Tarih: 24.03.2010 20:09
guzel
ferudun06 Tarih: 22.04.2008 12:22
ben bu tuzagı gormustum bı arkadasın msn de bulasmıstı.
uyarın ıcın tesekkure ederım.
FreddyKrueger Tarih: 22.04.2008 12:19
HaberLer 'den Buraya aLındı...