Yaprak Dökümü"nün Cem'i Kıvanç Kasabalı, "Menekşe ile Halil"in Menekşe'si eşi Sedef Avcı'yla mutlu bir evlilik sürdürüyor. Kasabalı, dizide ihanete uğramış bir adamı canlandırırken, Sedef Avcı'nın canlandırdığı Menekşe karakteri ihanete uğradığına inanan bir adam tarafından tecavüze uğruyor. Eşinin tecavüz sahnesini seyrederken zorlandığını ve boğazına bir yumruk düğümlendiğini belirten Kasabalı, "Sedef de kendini ağlayarak izledi" dedi.

"Yaprak Dökümü" ilk oyunculuk deneyiminiz mi?

- Evet, ilk oyunculuk deneyimim.

Peki daha önce hiç teklif gelmedi mi?

- 10 yıldır mankenlik yapıyorum. Oyunculuk teklifleri de geldi, ama kısmet olmadı. Oyunculukla ilgili eğitim almadan yapmak istemiyordum. Hep, "Daha vakit var nasıl olsa" diyordum. Sonra da askere gittim zaten.

Peki planladığınız gibi oyunculuk eğitimi alabildiniz mi?

- "Yaprak Dökümü"ne başlamadan önce Şahika Tekand’ın oyunculuk kurslarına gittim. Fakat o dönem evlendiğim için ara vermek zorunda kaldım. "Yaprak Dökümü"nden teklif geldiğinde hemen görüşmeye gittim. Canlandıracağım karakter üzerine konuştuk. Zaten 5, 6 bölümlük bir rolüm vardı. Uzun sürecek bir rol değildi ama hálá devam ediyor. Daha önce "Kanlı Düğün" adlı bir dizide Zafer Ergin’in gençliğini canlandırmıştım iki bölüm. Ama tabii ki onu tam bir deneyim olarak saymıyorum. Kamerayla tanışma gibi bir şey olmuştu.

Kamera karşısına geçip rolünüzü canlandırmaya başladığınız o ilk an neler hissettiniz?

- Çok heyecanlandım. Beni rahatlatan oradaki sıcak ekipti. Bir de dizide çok usta oyuncular var. Ekip sayesinde uzun zamandır onlarla çalışıyormuşum gibi bir hava yakaladım.

Peki bundan sonrası için "Artık hep oyunculuk yapmak istiyorum" diyor musunuz? Asıl mesleğiniz ne olacak, mankenlik bitti mi?

Bitmedi aslında, ara ara yapıyorum. Ama öyle eskisi kadar piyasada iş yok. Tekstil firmaları reklam gelirlerini kıstı. Eskisi gibi defile yapmıyorlar. Zaten yapılırsa da büyük kampanyalar yapılıyor. Onlarda da yabancı mankenler kullanıyorlar. O yüzden bundan sonraki yerimiz oyunculuk. Bir de oyunculuğun tadını aldıktan sonra insan gerçekten bırakamıyor.

Bizim ülkemizde mankenlikten sonra oyuncu ya da şarkıcı olmak bir kural gibi. Bu konuda sizin fikriniz nedir?

- Yol sizi oraya götürüyor. Çünkü o ortamın içindesiniz. Mankenlik de yapsanız, yıllarca ister istemez yapımcılarla, reklam ajanslarıyla görüşüyorsunuz. O yüzden mankenler de dizi oyunculuğuna kayıyorlar.

KIVANÇ TATLITUĞ’UÇOK TAKDİR EDİYORUM

10 yıldır bu işi yapmanıza rağmen, yeterince tanınmamanız biraz da yapınızdan kaynaklanıyor olmalı...

- Nasıl diyeyim; magazinsel yönüm yok. Genelde işimi yapıp, evime gittim hep. Bir de erkek manken olarak baktığınız zaman, kadınlar kadar ön planda olmuyoruz. Bizim dönemden Burak Hakkı ve Mehmet Akif Alakurt var mesela. Şimdi oyunculuk yapıyorlar. Mankenlik zamanında hep geri planda kaldık.

Hayatınızda en medyatik olduğunuz zaman Tuba Ünsal’la birlikte olduğunuz zamandı herhalde...

- O zaman da ön planda olmayı tercih etmedim. Genellikle geri planda kaldım.

"Keşke hiç yaşamasaydım o ilişkiyi" dediğiniz oluyor mu?

- Yaşandı ve üstünden yıllar geçti. Aklımda bile yok artık. O dönemden sonra askere gittim. Bir yıl kadar yoktum burada. 2001 gibi de Sedef’le tanıştım zaten.

İlaç gibi geldi mi Sedef Avcı?

- Geldi tabii. O yüzden mutlu bir insanım zaten. "İyi ki de evlenmişim" diyorum. Beş yıllık bir flört dönemimiz oldu. 2001 Miss Turkey yarışmasında tanışmıştık. Gaye Sökmen Ajans düzenliyordu yarışmayı. Bana da "Yarışmacılara kavalye olmak için katılır mısın?" dedi Gaye Abla. Ben de kabul ettim. Aslında Sedef’in kavalyesi değildim. Ama arkadaşlarla konuştum ve Sedef’in kavalyesi oluverdim!

Siz mankenlikte eşinizden daha mı kıdemlisiniz?

- Aslında ikimiz de aynı dönemde ajansa gelmişiz olabiliriz. Ama Sedef okuluyla daha çok ilgilendiği için çok iş yapmıyordu o dönemde. Gelen teklifleri; "Okulum daha önemli" diye kabul etmiyordu. Bir tek Miss Turkey yarışmasından sonra işler yoğunlaşınca okulla işi bir arada götürdü.

Sizin yürüdüğünüz yolda önceden yürüyen ve örnek aldığınız birileri var mı?

- Mankenlikten gelen ve benim beğendiğim 3-4 kişi var; Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Burak Hakkı ve Mehmet Akif Alakurt. Adaşım Kıvanç’ı çok takdir ediyorum. Oyunculuğunu da beğeniyorum.

Dizide eşinizin canlandırdığı Menekşe tecavüze uğruyor. O sahneyi izleyebildiniz mi?

- Sedef’le beraber izledik. Hatta Kıvanç da vardı. Çok duygulandım. Çığlık atamıyor, ağzı bantlı. Bir yumruk düğümlendi boğazıma. Sedef de izlediği zaman tutamadı kendini, ağladı. Gerçek hayatta böyle bir şeyi Allah kimsenin başına vermesin. Nasıl davranılır bilmiyorum ama en güzel şey; dizideki gibi insanın eşine sahip çıkmasıdır.

Üç kişilik mutlu bir aileyiz

Eşinizle birbirinize vakit ayırabiliyor musunuz?

- Benim setim en fazla haftada iki gün sürüyor. Sedef ilk başlarda çok yoğundu. Gece geç saatlerde geliyor, "iyi geceler" deyip yatıyordu. O dönemlerde biraz sıkıntı yaşadık. Son iki aydır rahatız. Haftanın üç günü çalışıyor. Onun dışında birbirimize vakit ayırıyoruz. Köpeğimiz Oscar var; Golden Retriever. Sedef bir gün barınağa gitmiş. Oscar’ın fotoğrafını çekip yolladı; "Kıvanç burada bırakmışlar. Bunu alabilir miyiz" diye sordu... Zorlanacağımızı düşündüm. Çünkü ikimiz de çalışıyoruz. Ama dayanamadım. Ertesi gün gittik, gerekli işlemleri yaptık ve Oscar’ı aldık. Şimdi üç kişilik mutlu bir aileyiz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5720
favori
like
share
karakartal_okan Tarih: 26.04.2008 19:24
Kim neye cevap vermiş belli değil :207:
Miss.ultrAslan Tarih: 25.04.2008 16:42
Yazık yazık çok yazık
BoardBeLasi Tarih: 24.04.2008 22:28
iyide bu bi dizi gercek degilki
karakartal_okan Tarih: 24.04.2008 21:54
Abi oyuncu onlar,evlenirken bu durumu kabulleniyorlar zaten.
Dizinin o sahnesi çok kötüydü gerçekten :6:
eskitoprak Tarih: 23.04.2008 15:15
Eşimin tecavüz sahnesini izlerken boğazıma bir yumruk düğümlendi
ya bunlarda hic adap kalmamis ya
eSm[e]rim Tarih: 23.04.2008 15:04
bunlar evlimiydi beeh walla simdi ogrendim :15: :72:
BaL Böcüğü Tarih: 23.04.2008 09:56
valla öyle
ama yined eigren olurdu ya
film icabida olsa
insanlarin bakis acisi degisiyor
bunu yapanlara karsi :85:
Nerqish Tarih: 23.04.2008 09:54
[COLOR="SlateGray"]bunun gene bogazi dugumlenmis normal bi turk erkeginin karsi cinse agiz burun girmesi,dalmasi lazim rolde olsa racona ters bi durum
BaL Böcüğü Tarih: 23.04.2008 09:51
kendi adima konusmak gerekirse
pek hos bi durum olmazdi ya:15: