Ege Rallisi başlıyor
Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından düzenlenen ve 2008 Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ikinci yarışı olan "Ege Rallisi", 3 Mayıs'da İzmir'den start alacak. Her geçen yıl artan bir yoğun ilgiye sahip Ege Ralllisi'ne, bu yıl 50'nin üzerinde aracın katılması bekleniyor.

İlk kez 1990 yılında mahalli olarak düzenlenen Ege Rallisi, 1991 yılından itibaren Türkiye Şampiyonası'na puan veren ulusal ralli sıfatıyla her yıl düzenli olarak yapılmaya başlandı. Bu sezon Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ikinci yarışı olan ve 3-4 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Ege Rallisi, İzmir Forum Bornova'dan start alacak. Bu yıl Ege Rallisi'ne 50'nin üzerinde aracın katılması beklenirken, ekipler 150 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 470 kilometre asfalt parkurda kıyasıya mücadele edecek.

Ralli öncesi tanıtım toplantısı düzenleyen EOSK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Enis Alpsoy, Ege Rallisi'nin geçen yıllara oranla daha coşkulu geçeceğini savundu. Ege Rallisi'nin, Türkiye Ralli Şampiyonası'nın göz bebeği olduğunu ifade eden Alpsoy, "Binlerce ralli meraklısı, İzmir'in muhteşem coğrafyasında hız ve sportif heyecanı birlikte yaşayacak" dedi.

Bu yıl 17.'si düzenlenen Ege Rallisi, 3 Mayıs Cumartesi günü İzmir Forum Bornova'dan start aldıktan sonra 4 Mayıs Pazar günü İnciraltı Kent Ormanı'nda tamamlanacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 336
favori
like
share