[COLOR=LightBlue]

Boyut : 5.85 Mb
Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)
Kısıtlama : 30 gün
Dil : Türkçe
İşletim Sistemi : Windows 2000/2003/XP/Vista[COLOR=LightBlue]


Easy CD-DA Extractor bir ses dosyası düzenleme yazılımıdır. Yazılım müzik CD'lerini 'rip'leme, ses dosyalarının biçimlerini birbirine dönüştürme, müzik CD'leri oluşturma, MP3, WMA CD'leri yazdırma olmak üzere 4 önemli işleve sahiptir. Tüm popüler ses dosyası biçimlerini desteklemektedir.

Müzik CD'lerini 'Rip'leme
Müzik CD'lerinizi itina ile 'rip'lemenizi sağlayan, yüksek performanslı bir CD 'rip'leme motoruna sahiptir. Kopya koruma özelliğine sahip CD'ler üzerinde de işlem yapabilen yazılım, fena hâlde çizilmiş diskleri de okuyabilmektedir. 'Rip'lenen müzik CD'lerine ID3 ve ID3V2 biçimli ilave metaverileri yazdırma şansınız da bulunmaktadır. Bu ilave metaverileri sizin 'rip'lemiş olduğunuz dosyalara özel adlar vermenizi, kodlayan kişinin adını yazmanızı, yorum yapabilmenizi sağlamaktadır.

Not: 'Rip'leme teriminden kasıt Audio biçimli ses dosyalarından oluşan bir CD'yi MP3, WMA, WMV gibi popüler ses biçimlerine dönüştürerek bilgisayarınıza kaydetmektir.

Ses Dosyası Biçimlerini Dönüştürme
Bilgisayarınızda kayıtlı ses dosyalarının biçimlerini birbirleri arasında dönüştürme işlemini mükemmel şekilde yapabilen yazılım, dosyalar üzerindeki ID3 ve ID3V2 biçimli metaverisi bilgileri üzerinde düzenleme yapabilmektedir. Sanatçı adı, parça adı, müzik tarzı, çıkış yılı bilgilerini sıfırdan girebilir ya da mevcut bilgiler üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Daha da önemlisi dönüşüm yapacağınız ses dosyaları üzerinde Bit değerlerini değiştirerek kalite ayarı yapabilirsiniz. Dönüştürme hızı ve kalitesi mükemmel olan bu yazılımın en önemli ve işlevsel bölümü de bu alandır.

Müzik CD'leri Oluşturma
Bilgisayarınızda kayıtlı olan ses dosyalarını Audio biçimli müzik CD'leri şeklinde yazdırma işlemi yapabilirsiniz. Tüm popüler ses dosyası biçimlerinden ister tek bir biçimde ister karışık biçimlerde seçerek Audio CD olarak tanımlanan diskler oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız bu CD'lerin üzerine albüm, sanatçı, parça adlarını da yazabilmenize imkan tanıyan bu bölüm sade görünümü ile oldukça kolay işlem yapmanızı da sağlamaktadır.

MP3, WMA CD'leri Yazdırma
Sahip olduğunuz ses dosyalarını MP3, WMA biçiminde CD'ler halinde yazdırmanızı sağlayan bu işlev, ayrıca standart veri CD'leri oluşturmanıza da imkan vermektedir. Veri CD'lerinin içerisini karışık biçimli ses dosyalarını seçerek yazdırabilirsiniz. Uluslararası kod desteği ile Türkçe karakter sorunu da yaşamayacağız alanda uzun dosya adına sahip parçalarınızı da tereddütsüz seçebilirsiniz.

Yukarı da yazılımın sahip olduğu 4 temel işlev açıklanmıştır. Bu işlevlerine ek olarak yazılımın şu özellikleri bulunmaktadır:
Türkçe dil desteği
Ses dosyaları üzerinde normalizasyon yapabilme. Yani dönüştürülen ya da 'rip'lenen dosyalarınızın aynı ses şiddetine sahip olması sağlanmaktadır.
Ses dosyalarında güçlendirme ve zayıflatma yapabilme
Dahili bir CD oynatma aracına sahip olma
Ses dosyalarının başındaki ve sonundaki sessiz bölümleri kesebilme
M3U biçiminde çalma listeleri oluşturabilme
CD'ye yazdırılan dosyalar arasında bir zaman dilimi koyabilme
CD yazdırma hatalarının önüne geçebilmek için BURN-Proof özelliği
30 ayrı dile destek verme
Amazon arama motoru üzerinden albüm bilgileri yükleyebilme
Sürükle-bırak desteği.

Desteklenen Ses Dosyası Biçimleri:
3G2, 3GP, MP1, MP2, MP3, Windows Media Audio, Ogg Vorbis, MP4, M4A, AAC, aacPlus (HE-AAC, AAC+, HE-AAC+PS, eAAC+), FLAC, Musepack, WavPack, WAV, AIFF, Monkey's Audio, CUE ve M3U.

Yazılımın 10 Numaralı Sürümündeki Değişiklikler
Tam uluslararası kod desteği (Çince ve Japonca destekleri de eklendi).
UTF8 ve uluslararası kod desteği ile Cue Sheets, yani kalıp ses dosyası desteği
UTF8 ve uluslararası kod desteği ile M3U biçimli çalma listesi oluşturma desteği
UTF8 ve uluslararası kod desteği ile ID3V2 biçimli metaverisi desteği
İnternet üzerinden metaverisi yükleme desteği
Metaverilerini sıkıştırma desteği
Ses normalizasyon özelliği geliştirildi.
Ogg Vorbis kodlayıcısının son sürümüne destek
Kullanıcı arayüzü geliştirildi.

Yazılımın 11 Numaralı Sürümündeki Değişiklikler
Bu 11 sürümüyle meta veri editörü, DVD yazma aracı eklenmiş ve kullanıcı arayüzüyle performans geliştirilmiştir.

Not 1: CD, DVD 'rip'leme ve yazma uygulamalarında modifikasyon işlemleri yapabilmeniz için gerekli olan BurnRights aracını buraya tıklayarak innDirebilirsiniz.

Not 2: WMA ses biçimini kullanabilmeniz için gerekli olan Windows Media Audio 9.1 Codecs'i buraya tıklayarak innDirebilirsiniz.

Not 3: 30 günlük deneme süresi sonunda yazılımı kullanmaya devam edebilmeniz için 32 dolar ödeyerek satın almanız gerekmektedir.


DOWNLOAD

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 331
favori
like
share