Kovalainen taburcu olmuyor
Formula 1 takımlarından McLaren Mercedes'in Fin pilotu Heikki Kovalainen'in bu gece de hastanede tutulacağı bildirildi. Barcelona Hastanesi Sözcüsü Pilar Caballero, yaptığı açıklamada, dünkü İspanya Grand Prix'sinde aracının kaza yapması sonucunda hastanelerine getirilen Kovalainen'in, bazı testler için bir gece daha müşahede altında tutulacağını söyledi. Herhangi bir kırığı veya beyin hasarı bulunmayan Fin pilotun durumunun iyi olduğunu ifade eden Caballero, söz konusu testlerin rutin bir uygulama olduğunu kaydetti.

McLaren Mercedes'in doktoru Aki Hintsa da Heikki'nin sağlık durumundan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ''Yaptığı kazaya bakılırsa çok iyi durumda'' dedi.

Kovalainen, yarışın 22. turunda 240 kilometre hızla giderken, sol ön tekeri patlayan aracının bariyerlere çarpması sonucunda yarışa veda etmek zorunda kalmıştı. Çarpmanın etkisiyle boynu ve başında ağrılar oluşan Kovalainen, ilk müdahalenin ardından helikopterle hastaneye kaldırılmıştı.

Fin pilotun sağlık durumu elverirse 11 Mayıs'ta Türkiye'de gerçekleşecek Türkiye Grand Prix'sinde yarışacağı kaydedildi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 286
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 29.04.2008 07:38
taburcu olmus bile
ZeuS Tarih: 29.04.2008 07:33
Cok kötü kaza yaptı.
normal bir aracta olsa ordan sağlam cıkmazdı.

umarım kötü birşeyi yoktur