Yaz geliyor. Makyaj çantanıza ya da çekmecenize bakma zamanı geldi. Kozmetik malzemeleriniz ne kadar eski? Yaptığınız makyaj size ne kadar uygun?

Makyajınız; gözlerinizin ya da ağzınızın geniş veya küçük olmasını mı sağlıyor? Yüzünüzü genç ya da olduğundan yaşlı mı gösteriyor?

Eğer makyajınız uygun olan etkiyi yaratmıyorsa kökten bir değişiklik yapmanızın vakti gelmiş demektir.

Önerilerimizle daha da güzelleşmeye...

Yaşınız:
20 – 25 yaşındaki makyajınız size uygun olmayabilir. Tonları ve yapıyı değiştirin. Aynı zamanda saç renginiz de farklı makyaj gölgeleri ve yapıları gerektirebilir. Doğru makyaj yılların etkisini kolaylıkla silebilir.

Yüzünüzün şekli ve cilt renginiz:
Makyajda illüzyonlar yaratarak yüzünüzün şeklini, cilt rengini ve yapısını değiştirebilirsiniz.

Göz renginiz ve göz şekliniz:
Marifetli bir biçimde uygulanan bir makyaj; küçük gözlerin daha büyük, mavi gözlerin daha mavi, yuvarlak gözlerin daha geniş görünmesini sağlayabilir

Saç renginiz:
Makyajınız saçınızı tamamlamalıdır. Eğer saçınız kuzguni siyahsa ve cildiniz solgunsa koyu kırmızı bir ruj ve koyu siyah bir göz makyajı (maskara – rastık) sizde enfes görünecektir. Eğer sarışınsanız toprak tonları size çok yakışan tonlar olacaktır. Eğer saçlarınız siyah ya da kahverengiyse istediğiniz rengi uygulamak için sınırsız özgürlüğe sahipsiniz.


Yaşam tarzınız:
Makyaj yapmak çok kolaydır. Eğer yoğun bir yaşam tarzınız varsa uygulanması çok zor bir makyaj tarzını tercih etmenizin bir anlamı yoktur.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 423
favori
like
share
Askimsin_38 Tarih: 09.05.2008 15:02
tesekkürler
erenmelek Tarih: 02.05.2008 20:48
paylaşım için teşekkürler
Yabangülüm Tarih: 02.05.2008 10:37
Güzel paylaşım teşekkürler