Zamanın Birinde Bir Kasabada Yaşayan Dünyalar Güzeli Bir Kız Varmış.
Bu Kız Öyle Güzelmiş ki Uzak Kentlerden Ve Ülkelerden Çok Zengin, Çok Yakışıklı, Birçok Soylu Delikanlı Onu Görmeye Gelirmiş.
Kendisiyle Evlenmek İsteyen Nice Prensi Nice Şövalyeyi Reddeden Güzel Kız Kimseleri Beğenmezmiş. Bu Arada Aynı Kasabada Yaşayan Ve Bu Kıza Aşık Olan Genç Bir Delikanlı da Bu Kızı İstemiş.
Ama Kız Onu da Reddetmiş. Aradan Uzun Yıllar Geçmiş. Bizim Delikanlı Kasabadan Ayrılmış. Kendine Başka Bir Yaşam Kurmuş. Evlenmiş, Çoluk Çocuğa Karışmış.
Bir Gün Yolu Bir Zamanlar Yaşadığı Güzel, Küçük Güzel Kasabaya Düşmüş. Orada Tanıdık Birine Rastladığında Aklına Bir Zamanlar O Kasabada Yaşayan Dünyalar Güzeli Kız Gelmiş Ve Ona Ne Olduğunu Sormuş. Yaşlı Adam Önünde Gül Bahçesi Olan Bir Evi Göstererek Kızın Evlendiğini Söylemiş.
Bizimki Bir Zamanlar Herkesi Reddetmiş Olan Kızın Eşini Çok Merak Etmiş. Bir Gün Gizlenip Eşini Evden Çıkarken Görmüş.
Kızın Eşi Şişman, Kel Ve Çirkin mi Çirkin Bir Adammış. Üstelik Zengin Bile Değilmiş. Çok Merak Eden Adam, Eşi Gittikten Sonra Evin Kapısını Çalmış.
Kız Kapıyı Açınca Kendini Tanıtmış Ve Neden Böyle Bir Adamla Evlendiğini Sormuş. Kız da Ona Arkasındaki Gül Bahçesinden En Güzel Gülü Koparıp Getirirse Yanıtı Vereceğini, Bu Arada Tek Koşulan Bahçede İlerlerken Geriye Dönmemesi Olduğunu Söylemiş.
Adam da Bunun Üzerine Yüzlerce Güzel Gülün Olduğu Bahçede İlerlemeye Başlamış. Birden Çok Güzel Sarı Bir Gül Görmüş. Tam Ona Doğru Eğilirken Biraz İleride Kocaman Pembe Bir Gül Gözüne Çarpmış. Tam Ona Uzanırken Daha İleride Olağanüstü Güzellikle Kırmızı Bir Gül Goncası Görmüş. Derken Bir de Bakmış ki Bahçenin Sonuna Gelmiş Ve Mecburen Oradaki Bir Gülü Koparıp Kıza Götürmüş. Bahçenin En Güzel Gülünü Getirmesini Beklerken Kız Bir de Ne Görsün, Yaprakları Solmuş Cılız Bir Gül. Bunun Üzerine Kız Adama Şöyle Demiş: “Bak Gördün mü? Her Zaman Daha İyisini Bulmak İsterken Ömür Geçer Ve Sen En Kötüsüne Razı Olmak Zorunda Kalırsın. Bu Yüzden Gençlik Gitmeden Elindekiyle Yetinebilmeyi Öğrenmek Gerekir.”

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1087
favori
like
share
dogan523 Tarih: 16.05.2008 21:28
EMEYİNE SAĞLIK......
g_m_z Tarih: 12.05.2008 18:37
gerçektende insanoğlu hep daha iyisini istiyor..ve elindekileride kaybediyor..
Miss.ultrAslan Tarih: 08.05.2008 16:19
Tam öğütLük bir söz teşekkürLer annecim :3:
Sylar Tarih: 08.05.2008 16:05
gerçekten çok doğru.. ömür çabuk geçiyor, kıymet bilinmiyor.