Milliler'in şampiyon bestesi

Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde mücadele edecek A Milli futbol takımımız için düzenlenen ödüllü beste yarışması sonuçlandı ve birinciliğe ulaşan eser sahibi Güven Mert Ercan, 10 bin YTL ödülü aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu eski yönetim kurulu üyesi Tahir Kıran’ın internet sitesinde düzenlenen beste yarışmasına 53 yarışmacı katıldı. 30 Mart tarihinden itibaren beste gönderimi durduruldu. 30 Nisan’a kadar oy kullanma işleminin devam ettiği yarışmada, Milli Takım için tribünlerde söylenebilecek en iyi besteyi seçmek için 100 binin üzerinde oy kullanıldı. Tahir Kıran’ın birinciye 10 bin YTL ödül vereceğini açıkladığı yarışmada özellikle ilk 3 sırada kıyasıya bir rekabet yaşandı. Taraftar forumlarında yarışmacılara destek verilmesi için özel kampanyalar başlatıldı. Yarışma sonunda birinciliğe 22 bin 763 oy alan Güven Mert Ercan ulaştı.

ŞAMPİYON FENERBAHÇELİ
Eserler arasında en fazla oyu alan Güven Mert Ercan, İstanbul Kurtuluş Lisesi 11. sınıf öğrencisi ve Fenerbahçe taraftarı. Güven Mert Ercan, 24 Nisan’da 1.’liğe oturmuş ve son bir haftayı da ilk sırada tamamlamış.

“ÖZEL NUMARADAN ARARDIN!”
Güven yarışmada 1. olunca Tahir Kıran tarafından cep telefonundan aranmış. Güven, cep telefonunda arayan numarayı görünce önce kendisini arayanın Tahir Kıran olduğuna inanamamış. Güven, Tahir Kıran’a “Sen Tahir Kıran olsan özel numaradan arardın” diye cevap vermiş.

ÖDÜLÜNÜ ALDI
Tahir Kıran’ın ofisine babası ve kardeşiyle beraber gelen Güven, 10 bin YTL’yi Tahir Kıran’dan aldı.
Tahir Kıran’ın Milli Takım forması da hediye ettiği Güven, ödülünü aldıktan sonra, “Birinci olunca çok gururlandım. Bu benim marşım diye sevindim. Aslında marşı yolladıktan sonra bir süre yarışma aklımdan çıktı. Tekrar siteye girip baktığımda 2. olduğumu gördüm. Yarışma sonuçlandığında 1. olduğumu görünce inanamadım, çok heyecanlandım. Bir arkadaşımı aradım ve onun da bakmasını istedim. Acaba ben yanlış mı görüyorum diye düşündüm. Marşım eğer tribünlerde söylenirse çok daha fazla mutlu olacağım” dedi.


PARAYI AİLESİNİN BORÇLARI VE EĞİTİMİ İÇİN HARCAYACAK
Kazandığı 10 bin YTL’yle ne yapacağını sorduğumuz Güven, edebiyat öğretmeni olmak istediğini ve paranın bir kısmıyla ailesinin borçlarını ödeyeceklerini, geri kalan kısmını da üniversite eğitimi için kullanacağını söyledi.

MARŞ İÇİN ÖZEL PRODÜKSİYON
Birinci olan eser, Tahir Kıran tarafından özel kayıt yaptırılacak. Kıran, eserin profesyonel mizisyenler tarafından ele alınacağını belirterek, “Alt yapısıyla, vokalleriyle özel bir prodüksiyon yapacağız” dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 668
favori
like
share
ssqqlove Tarih: 21.06.2008 14:24
eline sağlık