Erkiner'e kritik görev !..

CAS’ın, EURO 2008'de doğabilecek hukuki ihtilafların temyiz mercii olarak oluşturduğu AD HOC Dairesi’ne Türk Spor Hukuk uzmanı Av. Kısmet Erkiner de seçildi. Mahkeme ihtilafları 24 saat içinde karara bağlamakla görevli olacak.
Türk Spor Ajansı'nın haberi:

TAM YETKİLİ MAHKEME
Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) kısa süreli önemli organizasyonlar için özel bir mahkeme kurdu. Olimpiyatlar, Paralimpikler, İngiliz Devletler Topluluğu Oyunları, FIFA Dünya Şampiyonası, UEFA Avrupa Şampiyonası gibi çok önemli spor etkinliklerinde doğabilecek hukuki ihtilafları çözümlemek üzere bir özel-geçici görevli AD HOC Daire oluşturuldu. Bu Daire, ihtilafı UEFA hukuk yolları tüketildikten sonra nihai temyiz mercii olarak 24 saat içerisinde karara bağlamakla yükümlü olacak.

ERKİNER 23 SEÇKİN ÜYE ARASINDA
CAS’ın bu özel Dairesi, mahkemenin halen mevcut 275 hakeminden 23’ünün seçimi ile oluşturuldu. İsviçre'den 4, Almanya'dan 3, Fransa'dan da 2 üyenin yer aldığı mahkemede Türkiye, İtalya, Hollanda, İngiltere, İspanya, Yunanistan, Avusturya, Liechtenstein, Portekiz, Danimarka, Norveç, Finlandiya, Slovenya ve Polonya'dan da 1'er üye bulunacak.

HAKEMİMİZ YOK AVUKATIMIZ VAR
Şampiyonanın uzunluğu göz önünde tutularak bu 23 üye belli günlerde üçerli heyetler halinde, Nöbetçi Mahkeme gibi çalışacak. Kısmet Erkiner, 20-24 Haziran 2008 tarihleri arasındaki sürede yani EURO 2008'de de görev alacak. Dairenin oturumları İsviçre’nin Lozan kentindeki CAS merkezinde gerçekleştirilecek. Türkiye bu sayede, hiçbir hakeminin görev yapmayacağı EURO 2008'de en üst yargı organında Av. Kısmet Erkiner tarafından temsil edilmiş olacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 339
favori
like
share