İlişkide erkeğin yaptığı hatayı, ihaneti kabulllenebilmek çok zordur. Kimi gururunu ön plana çıkarır ve ilişkiyi bitirir. Kimi de sevgisine verdiği emeğin hatırına bir kez daha dener! Peki siz olsanız ne yaparsınız.Gerçekle karşılaştınız. Bir süredir içiniz içinizi kemiriyordu. İlk önceleri hissetmek bilmek istemediniz. Sonra da kendinize kızdınız, sevdiğiniz adamdan şüphelendiğiniz için. Ama bir gün geliyor ve gerçeği öğreniyorsunuz. Bundan sonra ne yapacaksınız? Karar vermek Duyunca hiç bir tepki vermediniz. Devam etmek ya da etmemek! Duyduğunuz şüphelerin doğrulanması çok acı. Oysa onu o kadar çok seviyorsunuz ki... İçiniz gerçekten acıyor. Yaptığı itirafı kulağınızda yankılanıyor. Gururunuz aklına geliyor. Kapıdan çıkıp eşyalarını toplaması gerektiğini söyleyeceksiniz.

Ama ilişkiniz canlanıyor gözünüzde.
Üç günlük heyecan için bitirmek istemiyorsunuz bu ilişkiyi. Nefes almanız zorlaşıyor. Bir yanda da uzun zamandır emek verdiğiniz sevginiz... İşte yol ayrımındasınız. Karar sizin. Yüreğiniz ne diyor? Kararlı, güçlü olun. Veee...

Sevginiz
Bu sevgiye verdiğiniz emek çok büyük olabilir. Ancak kırgınlık, hayal kırıklığı, kendinize güvensizliğiniz hayatınızda kolay kolay silemeyeceğiniz yaralardır. Bunu unutmayın. Bunları gözden geçirin. Ve ona göre...

Ona tekrar güvenmek
Devam etmeye karar verdiniz diyelim. Yapabilecek misiniz? Ona tekrar güvenebilecek misiniz? Bazen insanlar bir hata yapar. "O da bir hata yaptı. Bir daha yapmayacak" diyebilyor musunuz? Bu hatanın ardından bu sorulara olumlu cevap veriyorsanız, ikinizin de bu ilişkide hatalarınızın olduğunu düşünüyorsanız, bunları onardıktan sonra böyle bir şeyi bir daha tekrar etmeyeceğinden eminseniz durmayın devam edin.

Siz ve gururunuz
Diğer alternatife gelince; Hayatınız boyunca ayaklarınız altına almadığınız gururunuz var ortada! Karşınızdaki adamı ne kadar severseniz sevin, siz bunu kabul edemezsiniz. Siz onunla bu hatayı bilerek yaşayamazsınız.

Unutmazsınız, unutamazsınız.
Her şeyden önce; bir şekilde bu hata tekrar tekrar içinizde hayat bulur. O hiç bir şey yapmasa da, size bağlılıını kanıtlasa da bu hatayı aklınızdan çıkartmak çokzordur. Eğer böyle düşünen biriyseniz, eşyalarını toplayıp gitmesini isteyin ondan.

Eğer böyle yapmazsanız sevginiz içinizde işkenceye dönüşecek. Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. En mutlu anınızda bile o aldattığı hali gözünüzün önüne gelecektir. Tüm bu karmaşanın içinde yaşamak ne kadar size göre?

Kapıyı açmak
Tüm bunları göz önünden geçirin. Boğazınızdaki düğümlenmeyi yutkunarak, göz yaşlarınızı silin. Siz hangi kadınsınız? Gururunu asla ayaklar altına almamış bir kadın mı? Yoksa sevgisini bir kalemde harcayamayacak, bunun için çabalayacak kadın mısınız?

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 764
favori
like
share
alirıza Tarih: 16.06.2008 12:38
aldatma her ne mantıkla yapılırsa yapılsın bence affı olmaz ki zaten seven bir insan aldatmaz....:207:
sila8 Tarih: 03.06.2008 10:49
kirilan kalbin tamiri olmaz izi kalir afedilemez iskenceye donusur
ZUMRA Tarih: 22.05.2008 00:08
bence öyle hersey bır kalemde sılınemez.tamam cok zor.ama her zorluk karsısında pes edersek nasıl dımdık ayakta durabılırızkı.bence mucadele sart.
cevahir Tarih: 21.05.2008 23:51
"Bekara karı boşamak kolay" diyen boşuna dememiş
Elbette affı olmamalı
Ama maalesef kapıya koyan kadın yüzdesi çook düşük
Yani davulun sesi uzaktan hoş
sanemyldz Tarih: 21.05.2008 18:01
yazılanlar çok doğru karar vermekde çok zor devam etmek aynen yazdığı gibi şüphe içinde yaşamakla eşdeğer bitirmekse verilen bütün emeğin çöpe atılması demek.aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali
Nerqish Tarih: 16.05.2008 12:22
[QUOTE=MiSS-FENER;2650022]
Yürümüyorsa Bitirirsin Herkes Kendi Yoluna Sonra Ne Halin Varsa Görürsün Aldatmak Kelimesi Başlı Başına Saçma
Eğer Aynı Şehirde Değilseniz İşte Burda Nekadar Sadakatli Olduğunuz Orataya Çıkar

[COLOR="SlateGray"]
iste demek istedigim zaten buydu beni aldatmasina gerek yok zaten aldatmayi dusunen biri beni yeterince sevmiyor ve arayisa girmis demektir, beni aldatmasindan cok bana acikca artik seni istemiyorum herkes yoluna dememesi uzer ben iliskide dogruluga cok onem veririm yalana sonuna kadar karsiyim yalanini yakaladigim anda bende biseyler biter durust olmasi cok onemli:85:

Ayni sehirde olmak yada olmamak cokta sorun degil o guvenle alakali bisey ben o guveni verebilmissem oda bana hic sorun olmaz ben sevdigime yani esime diyim sonuna kadar sadigim,sadik kalirim ayni sadakati benimde ondan beklemem en dogal hakkimdir yani benim gozumde oyle olmak zorunda

Bu konuda gercekten buyuk konusmakmi bilmiyorum ama asla affim olmaz ayrilik beni oldurur ayriligi aklima bile getirmek istemiyorum ama bu konuda ayrilicaksak damla gozyasi dokmem gule gule derim gecirdigim zamana acirim beni haketmiyor demektir :85:
Sindy Tarih: 16.05.2008 10:34
ben cok kiskanc bir insanim, ve boyle bir durumda affedecegimi sanmiyorum
kimse basina gelmeden tabikide bilemez, ama aldatmanin affi yok bana gore
cunku tekrar o kisiye guvenemem
MiSS-FENER Tarih: 15.05.2008 16:44
[QUOTE=Nerqish;2642211][COLOR="SlateGray"]
Beni aldatani affedeyim diye dusunmem bile aldatmak basitliktir,herkadin disari ciktigi anda saniyesinde isterse tabi aldatir onemli olan sevgisine sadik kalmaktir asil meziyet budur :85:


Karşılıklı Sevgi Saygı Şu Sözlerinize Katılıyorum

Yürümüyorsa Bitirirsin Herkes Kendi Yoluna Sonra Ne Halin Varsa Görürsün Aldatmak Kelimesi Başlı Başına Saçma
Eğer Aynı Şehirde Değilseniz İşte Burda Nekadar Sadakatli Olduğunuz Orataya Çıkar

Affetmem , Affederim O Ana Bağlı Bence Bazen Büyük Konuşmamak Lazım
Grace Tarih: 15.05.2008 16:29
affedilmez tabiiki hiç bi bayan affetmez sanırım