Şehit Olacağını Hissetti

Hakkari`de karakola yapılan silahlı saldırı sonucu meydana gelen çatışmada toplam 6 güvenlik görevlisi şehit oldu. Genelkurmay`an yapılan açıklamada, PKK terör örgütü tarafından 09 Mayıs 2008 gecesi Hakkari bölgesindeki bir karakola yapılan silahlı saldırı ile başlayan sıcak temas durumu geç saatlere kadar devam ettiği belirtilerek, "Teröristlerin takibi sonucu meydana gelen çatışmalarda 4 güvenlik görevlisi daha şehit olmuş, 2 güvenlik görevlisi de yaralanmıştır. Hava destekli olarak yürütülen çatışmalarda, önceden açıklanan 19 sayısına ilave olarak etkisiz hale getirilen teröristlerin tespiti maksadıyla, arazi arama ve tarama faaliyetlerine devam edilmektedir" denildi.

Trabzon’a Yeni Acı

Hakkari`nin Şemdinli ilçesinde bölücü örgüt mensuplarının sınır karakoluna düzenlediği saldırıda şehit olan 6 askerden Trabzonlu jandarma er Gökhan Uzun`un Akçaabat ilçesindeki evinde gözyaşı ve hüzün yaşanıyor.


Önceki akşam Hakkari`nin Şemdinli ilçesinde İran sınırına yakın bir yerde bulunan Aktütün karakoluna saldıran PKK`lı teröristlerle çıkan çatışmada 6 asker şehit oldu. Şehit askerlerden Trabzonlu Gökhan Uzun`un Akçaabat`taki evine kara haber bu sabah ulaştı. Şehit askerin ilçeye bağlı Yeni Mahalle`deki evi, acı haberin alınmasının ardından ziyaretçi akınına uğradı.


Şehidin babası Ali Yaşar Uzun, en son dün telefonda görüştüğünü belirtirken, şehit olacağını hissettiğini söyledi. Baba Uzun, oğlunun Hakkari`de 1 akşam kaldıktan sonra şehit düştüğünü ifade ederek "Oğlumu 1 hafta önce yolcu ettik. Birliğine gidene kadar dakika dakika görüştüm. Dün saat 11.00 sıralarında komutanının cep telefonundan oğlumla görüştüm. Benden para yollamamı istedi. Ben de banka havalesi ile para yolladım. Yanımda arkadaşıma da bu parayı oğlum alamayacak dedim, öyle hissettim. Bu

Acı Haber Erken Geldi


Amcası Seyfettin Uzun ise yeğenini Ankara`dan Hakkari`deki birliğine yolcu ettiğini belirterek "Yeğenimin teskeresine 6 ay kalmıştı. Bu sabah saat 07.00 sıralarında acı haberi aldık. Karakol önce muhtarı aradı, daha sonra da acı haberi öğrendik. Yeğenim askerlikten hiç korkmadı, üzgün de gitmedi, neşeliydi" diye konuştu.
Öte yandan, şehit evi başsağlığı için ziyaretçi akınına uğradı.Gökhan Uzun

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 8187
favori
like
share
kerim hoca Tarih: 24.03.2009 20:42
Allah rahmet eylesin.Geride kalanlara sabırlar....
ciko5858 Tarih: 24.03.2009 19:04
o terrüsteri dddddddddııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııt lamak lazım ...................... hepsi
bazuka45 Tarih: 05.10.2008 11:19
tebrikler.
yasar_53 Tarih: 27.05.2008 22:55
tebriklerher konuya ve ihtıyaca cevap vermışınız