Selahattin Aydınlı
[EMAIL="%20selahattinaydinli@haber61.net"]
[/EMAIL]
TS'yi kaybetmek istemiyorsak....
18 Mayıs 2008 Pazar
Trabzonspor yönetimi yerli ve yabancı transferleri için adeta seferber olmuş durumda.

Başkan Sadri Şener, teknik direktör Ersun Yanal ve yöneticiler Avrupa"da bir çok oyuncuyu izlediler. Bunun yanında da diğer yöneticilerimizde transferde yerli futbolcularla temasa geçtiler…

Şimdi ben transferde “şununla, bununla ilgileniyoruz, şunu alacağız” demeyeceğim.

Benim dikkat çekmek istediğim bir nokta var. Trabzonspor yönetimine şu aşamada destek olmamız gerekiyor. Taraftar olarak biraz daha sabırlı olmalıyız. İyi niyetle çalıştıklarından kuşkumuz yok. Trabzonspor, Trabzon"u her şeyi, başka Trabzonsporumuz daha yok, bu yönetimi de Trabzonspor için son şans olarak gördüğümü söylemeliyim.

Koskoca Trabzonspor için nasıl son şans olur diye eleştirenler olabilir.

Şöyle ki…

Trabzonspor son zamanlarda her alanda iyi yönetilmedi. Sadri Şener, yönetimi dibe vurmuş bir Trabzonspor"a talip oldu ve göreve geldi.

Ekonomik olarak, saha sonuçları olarak, iyi bir Trabzonspor"u bırak çok kötü bir takım alındı. Yeni gelen yönetim Trabzonspor"u her alanda yarıştırmak uğraş veriyor. Şu aşamada yönetime köstek olacağımıza, herkesin destek olması gerektiğine inanıyorum.

Çünkü Trabzonspor'umuzu kaybetmek istemiyorsak, destek vermeliyiz.

Yoksa bu gemi batarsa, sadece bundan yönetim zarar görmez, koskoca Trabzonsporumuz elimizden bir çırpıda kayıp gidebilir. Kişileri sevmiyor olabilirsiniz, ama kişisel menfaatlerden dolayı bu Trabzonsporu küçültemezsiniz… Yapılan haksız ve acımasız eleştiriler Trabzonspor"a büyük zarar verir. Trabzonspor"un marka değerini düşürür. Biz de elimizde Trabzonspor gibi altınımızı kaybetmek istemeyiz.

Bu arada sözlerim sakın yanlış anlaşılmasın. Gazeteciler olarak yanlışları dile getirmeyelim mi, anlamı çıkmasın, bizler görevimizi yapmalıyız ama bizi her zaman parçalamaya çalışan, güçlü olmamızı istemeyen bir İstanbul saltanatına karşı birlik zamanıdır. Eleştirilerimizi yapalım ama yapıcı olmaya çalışalım, yıkıcı olmaktan vazgeçelim.

Lütfen biraz daha sabır…

2. Lig 4. Klasman Grubu"nda neler oldu?

2. Lig"de 4 Trabzon takımının da bulunduğu Klasman Grubu hatasıyla, sevabıyla sona erdi.

TFF 2. Lig 4. Klasman Grubunda 4 Trabzon takımı ligden düşmemek için mücadele verdi.

Tabi ki, çok zor bir gruptu. Trabzon takımları birbiriyle mücadele ederken bir il takımı Çankırı Belediyespor haftalar öncesinden şampiyonluğunu ilan etmişti.

Trabzon takımları da ligden düşmemek için son haftaya kadar ateşten gömlek giydiler, son haftaya kadar ligden düşmemek için uğraş verdiler.

Sonunda bu gruptan Erzincanspor ve Trabzon takımlarından Araklıspor düştü.

Trabzon futbolu adına Araklı"nın bu ligde, ilk senesinde düşmesine üzüldüm ama yapacakta bir şey yoktu. Bu gruptan 2 takım düşecekti, biri Erzincanspor diğeri de Araklı oldu. Gönül isterdi ki Araklı bu ligden düşmesin, Trabzon takımları dışında bir takım düşsün ama olmadı. Çünkü diğer takımlarda kendilerini kurtarmak için son haftaya kadar savaş verdi.

Arsinspor Kulübü Başkanı Fikret Ataoğlu"na kutlamak istiyorum. Ataoğlu, Arsinspor adete sırtladı, bu takımı buraya kadar getirdi, O"na kimler destek oldu, kimler olmadığını iyi biliyoruz.

Ataoğlu ile konuşmamızda “Ben Arsinspor"u küme düştü dedirtmem, bana yakışmaz” demişti.

Evet Sayın Ataoğlu, sana bu takımı küme düşürmek yakışmaz ama sana yakışan bir şey var. O da Arsinspor bu ligi 2. sırada tamamladı. Sana da yakışan buydu. Arsinspor hak ettiği yerde ligi tamamladı.

Tebrikler Ataoğlu, tebrikleri Turgut Kural, tebrikler sahada canını dişine takarak mücadele veren futbolcular.

Siz her şeyin en iyisine layıksınız.

Size baştan beri inanan bir başkan Ataoğlu ve teknik direktör Turgut Kural"a layık oldunuz ya, kendinizle ne kadar övünseniz azdır.

Evet büyük başkan ne sıkıntılar çektiğini biliyorum ama bu takımı sen buralara getirdin, bu başarı senin eserin, bu takımı bu saatten sonra da bırakma…

Değirmedere"de grupta zoru başardı, lider Çankırı"yı yenerek bu ligde kalmayı başardı. Değirmendere başkanı Serkan Kılıç, yönetimi ve futbolcuları kutluyoruz.

Akçaabat Sebatspor"da içinde ligde kalmak o kadara kolay olmadı, onlarda çok sıkıntılarla uğraştılar, takımın başına getirdikleri Fethi Türkoğlu ile bu lige tutunarak, Ligde kalmayı başardılar. Trabzon futbolu adına sizleri de kutluyoruz.

Bu arada 2. Lig"e gelen Ofsporumuza da başarılar diliyoruz… Ofspor"un 2 Lig"e çıkması Trabzon futbolu adına büyük kazançtır.


Daha Cok Trabzonspor Haberi Icin

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1766
favori
like
share
MaRaBoGLu61 Tarih: 10.03.2009 21:04
dayi senbeni yalnis anladin
hani sen bu konuya yazdigin ilk mesaja bi bakarsan her seyi anlarsin aslinda bak ne demissin
Yetkili olsam Trabzonu liglerden ihraç ederim.Trabzon içinde kendi kendilerine çift kale oynasınlar.
orada demissin yetkim olsa trabzonsporu ligde oynatmam gibisinden bende tabiki bu taviriniza karsilik bu mesaji yazdim
aslinda siz yazdiginizla celistiniz ben onu anladim
benim yetkim önemli degil büyügümüze saygimiz vardir
sadece bir trabzonlu trabzonsporlu olarak lafiniz bana dokundu bunu belirtmek isterim
sutlama mutlama bahane sadece tepki olarak kabul edin

iyi aksamlar hürmetler
M.Kutsi Çil Tarih: 08.03.2009 20:00
Şimdi gelelim beni şutlamanıza.Kimsiniz necisiniz bilemem ama,insanlara yukarıdan bakan,onları küçümseyen tavırda birisiniz,yetkinizin ne olduğunu da bilemem.Hayli yetkili bir görevde 30 yıl çalıştım,şu an emekliyim,senin gibiler çok geçti elimden,hiç bir zaman yetkimi kötüye kullanmadım.Bana karşı yetki kullanacaklara da "Elinden geleni ardına koyma" diyecek kadar da yürekliyim sayın yetkili bey oğlum.
MaRaBoGLu61 Tarih: 08.03.2009 07:51
Futbolda fanatizme karşıyım, üç beş kendni bilmezin yaptıklarını koca şanlı şöhretli Trabzonspor camiasına mal etmek doğru olmaz
Benzeri olaylar yıllar önce Rizede bizimde başimiza geldi Şenol Güneşin maçta kafasını yardılar bizide linç etmek istediler ufaktım ben o yıllarda polis canımızı zor kurtardı, Hatta samsun seyircisi Trabzonda oynana bir maçdan sonra şehiri yağmalayarak samsuna döndü
Bunlar doğru şeyler değil, gerek rizede gerek trabzondaki samsun maçından sonra sizinde anlatığınız ordu maçından sonra yaşananları tasvip etmiyorum etmemde sonuç olarak üç beş densizin yaptıkları Büyük camialara mal edilmemeli
M.Kutsi Çil Tarih: 08.03.2009 06:53
Benim şahsen gocunmam veya herhangibir yaram yok.Ben Trabzonspor seyircisinin yaptıklarını gördüm,sizlere de anlatayım.Yıllar önce,Ordusporun birinci ligde olduğu senelerde,Orduya gelen Trabzonlu taraftarlar,sırf Ordusporun rengi ile boyalı olduğu için bir binanın camlarını kırdılar,arabaların camlarını,kapılarını kırdılar,dükkanları taşladılar.Daha ne yapsınlar yani.Sövüp saydıkları da caba.
MaRaBoGLu61 Tarih: 07.03.2009 17:47
Trabzonlular hiç kusura bakmasınlar,maç seyretmesini,maçtan sonra nasıl davranılacağını bilmiyorlar.Yıllar önce Orduya gelmişlerdi,yapmadıklarını bırakmadılar.Bunun için ben Trabzonsporun şampiyon olmasını istemiyorum.Yetkili olsam Trabzonu liglerden ihraç ederim.Trabzon içinde kendi kendilerine çift kale oynasınlar.

Senin yaran var M.Kutsi Çil onun için gocunuyorsun
iyiki yetkin yokmuş
bak benim yetkim olduğu halde seni buradan şutlamıyorum buraya renk katıyosun
aramızdaki farkıda anladın değilmi?
M.Kutsi Çil Tarih: 07.03.2009 15:28
Trabzonlular hiç kusura bakmasınlar,maç seyretmesini,maçtan sonra nasıl davranılacağını bilmiyorlar.Yıllar önce Orduya gelmişlerdi,yapmadıklarını bırakmadılar.Bunun için ben Trabzonsporun şampiyon olmasını istemiyorum.Yetkili olsam Trabzonu liglerden ihraç ederim.Trabzon içinde kendi kendilerine çift kale oynasınlar.
keskinkilic_68 Tarih: 23.02.2009 00:39
bazı sitelerde hemen ersun yanalı istifaya çağıranlar olmuş üzüldüm açıkcası lig bitmedi hem lig başında burda olacağımızı kimse tahmin etmiodu dimi

Allahın izniyle biz şampyon oluruz yeterki sabredelim ve 34. haftayı bekleyelim.

bir de ersun hoca 4-4-1-1 dönse süper olur bazı maçlarda her maç çift forvet oynanmıo
bazı maçları geçen haftaki beşiktaş maçı gibi orta saha ile kazanmak gerekio
MaRaBoGLu61 Tarih: 22.02.2009 13:51
Trabzonsporu Bir yenilgi ile kaybedeceksek
bizden tafatar olmaz
Sonuna kadar bu yarışın içindeyiz allahın izniyle
By LaZ kRaL 61 Tarih: 03.01.2009 22:57
temalar nberde