Kaçık çorap, ojesi çıkmış tırnaklar, orantısız bir vücut’un erkekleri çıldırttığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
Yıllardır “Erkeklerin en çok nefret ettiği şeyler” sıralamasında ilk üçüncülüğü kaptırmayan bu maddeler, yerlerini karakter özelliklerine bıraktı! yeni nesil erkekler, iğneli laflar eden, fazla ilgili, seksi silah gibi kullanan ve fakir kadınlardan hiç haz etmiyor. İşte, Cosmotürk’de yer alan araştırmanın sonuçları…
1- Diğer kadınları eleştirmek
Bir erkek için, bir kadının başka bir kadını acımasızca eleştirmesi, güven sorunundan kaynaklanıyor. Onlara göre kendilerine güveni olmayan kadınlar, diğer kadınlarla ilgileniyor ve sürekli saçını, makyajını, kıyafetini, vücut biçimi eleştiriyor. Oysa bu, erkeğin diğer kadına alıcı gözüyle bakmaktan başka bir işe yaramıyor. Erkeklerin neredeyse tamamı, eleştirilen kadınla normal şartlarda hiç ilgilenmeyecekken, birden ilgi alanlarına girdiklerini itiraf ediyorlar.
2- Erdemliymiş gibi yapmak
Erkeklerin çoğu bir kadını ilk gördükleri 5 saniye içinde tahsil durumlarını, zevklerini, nasıl bir aileye mensup olduklarını, hatta okudukları kitapları tahmin ettiğini söylüyor. Yani, durup dururken Dostoyevski”nin yapıtlarından söz etmeye hiç gerek yok.
3- Kıskançlık
Eskiden daha alt sıralarda yer alan bu madde, yeni nesil erkekleri çok bunaltmış olacak ki, yüzde 60″ı en çok nefret ettiği şeyin kıskançlık olduğunu söylüyor. Aslında hiçbirinin “sevgi kaynaklı” kıskançlığa itirazı yok ama iş, günün her saati aranmaya varınca ilişkinin ömrü azalıyor.
4- Varlıklı olmamak
Eskiden kadından daha varlıklı olmak erkekler için bir güç ve statü göstergesiydi ama artık gittikçe artan ekonomik sıkıntılar ve daha lüks yaşama isteği, özellikle genç erkekleri varlıklı kadınlarla birlikte olmaya itiyor.
5- Şifreli konuşmak
Erkekler için “hayır” “hayır” dır, “evet” ise “evet”. Ama söz konusu kadınlar olunca, iş değişir. Kadınlar her zaman isteklerini tam olarak belli etmezler, bu da çeşitli sıkıntılar doğurur. Tüm işlerinin birlikte olduğu kadını anlamak olmadığını söyleyen erkekler, kadınları biraz daha açık olmaya davet ediyor.
6- Aşırı yakınlık
Erkeklerin büyük bir kısmı şımartılmaktan, el üstünde tutulmaktan hoşlansa da, aşırı yakınlık hiçbirinin hoşuna gitmiyor. Günde iki defayı aşan telefon aramaları ve mesajlar, erkekler tarafından “taciz” olarak değerlendiriliyor.
7- Aşırı duygusallık
Aşırı yakınlık gibi aşırı duygusallık da, bir erkeğin en çok nefret ettiği şeyler arasında. Her şeye alınan, durup dururken sorun çıkaran, eleştiriye gelmeyen ve en önemlisi gözyaşlarını silah olarak kullanan kadınlar, erkekler için tam bir kabus.
8- Alışveriş bağımlılığı
Evet, erkekler bakımsız kadınlardan hoşlanmıyor belki ama tam tersi, sadece dış görünüşüne odaklı kadınlardan da hiç haz etmiyorlar. Bu tip kadınların daha yüzeysel, moda ve güzellik dışında hiçbir şeyle ilgilenmediğine inanan erkekler, tüm zamanını vitrin gezerek dolaşan kadınların tam anlamıyla “boş” olduklarına inanıyorlar.
9- Çok konuşmak
Bu bildik “nefret edilen” madde, yeni araştırmada da her ne kadar aşağı sıralara kalmış olsa da değişmiyor. Erkeklerin büyük bir çoğunluğu, çok konuşan kadınlardan nefret ediyor. Bu tip kadınlar, onlarda ortamı hemen terk etme isteği uyandırıyor.
10- Seksi silah gibi kullanmak
Erkekler, özellikle yeni tanıştıkları bir kadının kendilerini etkilemek için seksi araç olarak kullanmalarından hiç haz etmiyor. Bu onlarda büyük bir güvensizlik duygusuna yol açıyor!

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4805
favori
like
share
berke_zübeyde Tarih: 26.06.2008 09:33
ABİ HAKLISINIZ
MMAKDA Tarih: 22.06.2008 18:02
tşk
mtn88 Tarih: 22.06.2008 17:30
paylaşım için thanx
pusuyok Tarih: 08.06.2008 13:48
süpersin kardeş bende bnları yapan bayanlardan hiç hoşlanmam
memo37 Tarih: 05.06.2008 16:21
HARIKA
sasas Tarih: 01.06.2008 08:19
:...
seyh_samil09 Tarih: 26.05.2008 19:14
doğru sözün üstüne başka lafa ne gerek
Mr.Kenan Tarih: 24.05.2008 17:00
aynen katılıyorum
SeMaa Tarih: 21.05.2008 17:21
süperrrr aynen