"Daha da iyi olacağız"

2008 Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarını Almanya'da sürdüren Milli Takım'da teknik direktör Fatih Terim, Slovakya karşısında oynanan oyundan genel olarak memnun olduğunu söyledi.

Slovakya karşısında alınan 1-0 galibiyetin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Terim, sakat oyuncuların iyileşmesi durumunda daha iyi olacaklarını belirterek, "Hatalarımız var. 6 oyuncumuzu otelde bıraktık. Her geçen gün daha iyi olacağımıza eminim. Önemli oyuncuların sakatlıklarına rağmen iyi oynadık. İlk kez milli olan oyuncular olmasına rağmen iyi bir oyun çıkardık. Bayağı memnunum. Bunu laf olsun diye söylemiyorum" dedi.

Tecrübeli teknik adam, bu kadar teknik bir maç beklemediğini, kondüsyona dayalı bir maç tahmin ettiğini anlatarak, şöyle devam etti: "Takım içinde oyuncuların arasında rekabetin yanında sevgi ve dostlukta var. İşinizi seversiniz, daha iyi oynarsınız. İkinci yarıda daha iyi oynadık. Oyuncular mutlu oldular ve bizi de mutlu ettiler. İlk yarıyı beğendim. Slovakya Milli Takımı ilk yarıda iki önemli bir fırsat yakaladı. Yeni oyuncularımızdan öne çıkanlar oldu. Bu da milli takım için önemli."

SORULAR
Bir gazetecinin "Avrupa Şampiyonası'nda favoriniz kim?" şeklindeki sorusuna Terim, "Her ülkenin kazanma şansı var, ancak bizim de inancımız var. Hedeflerimiz yüksektir. 2004 yılı final maçında da Yunanistan'ın, Portekiz'i yeneceğini kimse tahmin etmiyordu" yanıtını verdi. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, "23 kişilik kadroyu nasıl seçeceksiniz" sorusunu, "Bu seçimde dikkatli olmalıyız. Eleştirilere rağmen duygusal davranmamalıyız. Şampiyon olmak için her ayrıntıyı düşünmeliyiz. Tabii performans da seçimde etkili olacak" diyerek yanıtladı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 335
favori
like
share
q0rk3w Tarih: 11.12.2008 20:08
herseyın hayırlı..