Güzellik arayışında vazgeçilmez bir öğe olan makyaj; şimdi de tüm vücudumuzu sararak ve her türlü kusura meydan okuyarak, bizi pürüzsüzlüğe davet ediyor.

Vücudumuzu tamamen saran makyaj

Tarihin çok eski zamanlarından beri makyaj yapabilmek için baruttan kömüre çok çeşitli malzemeler kullanılmış, her kültür kendi değerlerini desenlerle, yarattığı stillerle ifade etmiş.

Kısa bir zaman öncesine kadar vücudumuzu güneşe alternatif yollarla bronzlaştırmak için yalnızca iki seçeneğimiz vardı. Ya solaryuma girmek ya da otobronzlaştırıcıları kullanmak. Şimdi ise vücut için özel olarak üretilen fondöten, pudra ve renkli spreylerle işimiz çok daha kolay.

Vücutta zamanla oluşabilecek deformasyonları ya da belli nedenler neticesinde meydana gelen kusurları artık kozmetik dünyasının cilt mimarları sayesinde çözebiliyoruz. Özellikle de bacaklar için kullanılan özel fondötenlerin ve spreylerin kullanımının yaygınlaşmasıyla, etekler kısalıyor ve bacaklar özgürleşiyor. Varis, leke ve kılcal damarları kapatan ve cilde pürüzsüz bir görünümü anında verebilen bu ürünlerle yaz aylarında tatili beklemeden ya da solaryuma girmeden rahatlıkla istediğimiz kıyafetleri giyebiliyoruz artık.

Kamuflaj makyaj olarak da adlandırılan ve yüksek örtme gücüne sahip, sürtünmeye ve terlemeye dayanıklı, cilde uyumlu bu makyaj tekniği, vücudun bacak, kol gibi bölgelerinde yer alan problemli alanları kapatmak için özel olarak geliştirilmiş.

Şimdi kamuflaj makyaj için geliştirilen bu çok özel ürünlere hep birlikte göz atalım.

İşte Vücudunuza Cazibe Katacak Ürünler:

* Coverderm:
Dünyanın önde gelen dermo-kozmetik markası Coverderm’in geniş ürün yelpazesinin ilk serisi olan Coverderm Kapatıcı Fondötenleri bu alanda patent almış ilk ve tek kapatıcı fondöten. Coverderm, kozmetik dünyasına sunduğu ürünler arasında yer alan Coverderm vücut fondöteni (Coverderm Perfect Legs) ile bacaklardaki varis, leke, vitiligo ve çatlakların oluşturduğu istenmeyen izleri mükemmel bir şekilde kapatıyor. Yalnızca eczanelerden ulaşılabileceğiniz bu ürün, içerdiği yüksek güneş koruma faktörüyle de cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyor.

* Mac:
Boyun, bacak gibi bölgelerde çok doğal, ince ve pürüzsüz bir görünüm sağlayan ve Mac markasının güvencesine sahip, vücuttaki problemli bölgeleri kapama ve pürüzsüz bir görünüm yaratmada ideal ve başarılı bir ürün.

* Color Cake:
Islak bir sünger yardımıyla uygulanabilen bu ürün, vücuda eşit şekilde dağılır ve toplanma yapmadan rahatlıkla kullanılır. Yağlı ve hassas ciltler için uygun olan Color Cake, terlemelere karşı da oldukça dayanıklı.

* Airbrush Legs:
Bacaklardaki istenmeyen leke ve izleri kapama özelliği olan bu ürün, oldukça pratik bir biçimde uygulanabiliyor. İstenmeyen çil, varis, koyu görünen kıl kökleri ve beyaz lekeleri kapatarak, bacaklarda pürüzsüz bir görünüm sağlayan bu ürün, aynı zamanda da içeriğindeki K vitamini ile bacakları besliyor. 20-30 cm uzaklıktan sıkıp, püskürtme sistemine sahip bu ürünü ellerinizle eşit olarak yayarak arzu ettiğiniz hoş görünüme ulaşabilirsiniz.

* Locherber:
Vücuda yumuşak bir dokunuş ile pürüzsüz şekilde yayılarak, leke bırakmadan, ipeksi ve kadifemsi bir görünüm kazandırır. Afrika mangosu tohumlarının yağını içeren formül, uzun süreli etkisiyle cildi beslerken nemlendirir ve erken yaşlanmayı da önler.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2359
favori
like
share
erenmelek Tarih: 23.05.2008 22:14
paylaşım için teşekkürler
Yabangülüm Tarih: 23.05.2008 19:36
Teşekkürler Sindy emeklerine sağlık
SU-PERISI Tarih: 23.05.2008 17:23
Teşekkürler sindy.