TRABZON DESTANIİsmail Kaynar
[email]ikaynar@takagazete.com[/email]Yeşil ama petrol yeşili çoğu zaman kayalık ama küçük çakıllar değil yosun ama kum gibi değil kuzey gibi çıplak ve yalın doğduğum diyar sur içi kale bentlerinde yüzyıllık dalgalar bin yıllık öyküler hiç bir devin cebine sığmayacak büyüklükte masallar fazla geliyor bu şehir bu dünyaya insanıyla, kızıyla, çocuğuyla kim koymuş adını kim niye kurmuş bu semtleri.

Ayafilbo, Sotka, Erdoğdu, Faroz her bir taşında gözyaşı var akşamların her bir duvarında güz yağmurları adında saklı büyüsü sihirli bir kule gibi Boztepe eski bir şato gibi köşkü Atamın derin bir deniz içimde Ganita tüm sokaklar denize çıkarmış İstanbul'da Trabzon denizin ta kendisi! takılıp düşmez bu tuzlu sularda hiç bir çocuk düşse hemen kaldırır onu bir martı kalandar ayında komar yaprakları april ayında zifin çiçeği Temmuz'un tam ortasında fındık olur dökülür bu memleket gurbette çok adamı var sılada çok kızı ayrı kalmış gibi gözüksek de severiz özleriz arkada kalanı akıntıya karşı yüzmek terslemek gelen rüzgarı.

En büyük sevdası horon ederken hop tek diye bağırırken mermi atarken vazgeçmeyi düşünmez Trabzonlu gözlerinde yanar ateşi destansı bir ülkenin Meryemana deresinden, Galyan'dan Zafanoza bin kuş uçar kanat açar soğuk sabahlara ısınır birden çayı Humurgan'ın
balıklar çıkar gelir Yoroz'dan orta dünya değil buranın adı, Sümela! başka söze gerek yok bunun sonu Zigana.Kop dağından düşer buranın karı Batum'dan eser sert rüzgarı kodesbana kızı üzülmez gaybana ayrılığı çözülmez bende göresledim kumlari o yaylar inilmez bu sevdalık ne zaman biter Trabzon'um! özlesek de bilinmez ama bir anadan bir yardan bir de senden geçilmez!

Anahtar Kelimeler
trabzon resimleri
trabzon web sitesi
trabzon belediyesi
trabzon köyü
trabzon türküleri
trabzon haritası
trabzon fotoğrafları
istanbul destani
trabzon tarihi
türk destani
trabzon ilçesi
trabzon nedir
trabzon haber
trabzon türküler
trabzon tiyatro
trabzon sözleri
trabzon köyleri
trabzon sitesi
trabzon tiyatrosu
trabzon harita
trabzon şiir
trabzon tarih
trabzon türküsü
trabzon resmi
trabzon festivali
trabzon türkü
trabzon turkey
trabzon fotoğraf
turk destani
trabzon müzik
trabzon konser
trabzon sivas
trabzon ili
karadeniz trabzon
trabzon hakkında
ankara trabzon
istanbul trabzon
erzurum trabzon
izmir trabzon
trabzon sanat
trabzon bursa
malatya trabzon
türkiye trabzon
trabzon paşa
trabzon deniz
trabzon köy
trabzon kadın
trabzon türk
trabzon eski
trabzon hüseyin

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 972
favori
like
share
slackerss Tarih: 27.05.2008 00:11
arkadaşım ellerine sağlık çok güzel bir destan bulmuşsun:3: