Ulusoy: Sümela'da yanlış yapıldı
22 Mayıs 2008

TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, ''Küresel ısınmayla birlikte Karadeniz Bölgesi avantajlarını iyi kullanmalı'' dedi.
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, ''Küresel ısınmayla birlikte Karadeniz Bölgesi avantajlarını iyi kullanmalı'' dedi.

Ulusoy başkanlığındaki heyet, Trabzon Valisi Nuri Okutan'ı makamında ziyaret etti.

Vali Okutan, ziyarette, Trabzon'un tarihi boyunca, kültür, doğa ve ticaret açısından çok önemli bir merkez olduğunu söyledi.

Trabzon'da turizmin gelişmesi için çalışmalar yaptıklarını belirten Vali Okutan, özellikle yayla turizminin gelişmesi için çok önemli çalışmaları olduğunu bildirdi.

Küresel ısınmayla birlikte turizm hareketliliğinde değişiklikler olabileceğini belirten Ulusoy, ''Tatil, sağlıklı yaşam ve sağlıklı yaşlanma konusunda en iyi hizmet verebilecek bölgelerin başında Karadeniz geliyor. Küresel ısınmayla birlikte Karadeniz Bölgesi avantajlarını iyi kullanmalıdır. Karadeniz Bölgesi ve özellikle Trabzon'un fabrikası, turizm olmalıdır'' diye konuştu.

Trabzon'da turizm açısından yeni yatırımlar yapılması gerektiğini ifade eden Ulusoy, ''Trabzon'da bir şehir oteline ihtiyaç var. Günümüzde şehir otelciliği çok önemli. Bu konuda Trabzon'un önde gelenlerinin bir araya gelmesi ve bu yatırımı bir an önce başlatması lazım. Biz de üzerime düşen ne ise onu yapmaya çalışacağız'' dedi.

Ulusoy, bir basın mensubunun, Yassıada'nın turizme açılması yönündeki düşüncesini sorması üzerine, oraya sıra gelene kadar kendi ömrünün yetmeyeceğini söyledi.

-SÜMELA MANASTIRI'NIN RESTORASYONU-

Sümela Manastırı'nın restorasyonu konusunda sorulan bir başka soruyu Ulusoy, ''Sümela Manastırı başlı başına bir değerdir. Sümela Manastırı'ndaki uygulama yanlış uygulamadır. Sümela Manastırı'nda yöreye özgü olmayan taş kullanamazsınız''diye yanıtladı.

Ulusoy, Çakırgöl Yaylası'nda yapılması planlanan kayak merkezine ilişkin bir soru üzerine, ''Kayak sporu çok pahalı bir spor dalıdır. Trabzon'da kayak kültürünün gelişmesi için 30-40 yıl geçmesi lazım. Ölü yatırımdan ziyade işleyebilecek yatırımlara ağırlık vermek lazım. Hayal peşinde koşmamak gerekir. Bana göre bu yatırım ölü bir yatırım olabilir''dedi.

Başaran Ulusoy ve beraberindeki heyet daha sonra Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu'nu ziyaret etti.


Anahtar Kelimeler
ulusoy
ulusoy turizm
ulusoy otobüs
ulusoy seyahat
ahmet ulusoy
haluk ulusoy
ulusoy com
mustafa ulusoy
www ulusoy com
ülkü ulusoy
ulusoy otobus
ulusoy turizim
www ulusoy
ulusoy ankara
ulusoy dershanesi
ulusoy com tr
ulusoy bilet
ulusoy tur
ulusoy otobüsleri
müge ulusoy
ulusoy seyehat
özge ulusoy
ulusoy elektrik
alican ulusoy
ulusoy otobüs firması
www ulusoy com tr
timur ulusoy
ulusoy inşaat
ulusoy tatil köyü
ulusoy dersanesi
ulusoy truzim
başaran ulusoy
ulusoy tekstil
ahmet ulusoy lisesi
ulusoy lisesi
bora ulusoy
murat ulusoy
ulusoy kemer
ulusoy turızm
ulusoy aspendos
ulusoy un
ali ulusoy
coşkun ulusoy
ulusoy nakliyat


Kaynak:

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1272
favori
like
share