Trabzon'da kamyoncunun isyanı
23 Mayıs 2008

Trabzonlu kamyoncular, tonaj denetiminde çifte standart olduğunu ileri sürerek Karadeniz Sahil Yolu'nda yaklaşık 130 araçla konvoy oluşturdu.
Maçka ilçesine bağlı Esiroğlu beldesinde kamyonlarıyla toplanan yaklaşık 130 esnaf, tonaj denetimlerinde çifte standart yapıldığını iddia ederek, protesto eylemi gerçekleştirdi.

Trabzon Umum Kamyoncular ve Kamyonetçiler Odası Başkanı Cemil Kalyoncu, daha önce Karayollarının yaptığı tonaj denetiminin artık Ulaştırma Bölge Müdürlükleri tarafınhdan yapıldığını söyledi.

Yetkililerden bazı talepleri olduğunu ifade eden Kalyoncu, şunları kaydetti:
''Şehrin giriş ve çıkışlarına sabit kantarlar istiyoruz. Böylece bir standart oluşur, eksikliklere göz yumulmaz. Bu uygulamanın, Trabzon Limanında gemilerin yüklerini alan kamyonlara da uygulanmasını, limanda da tonaj kontrolü yapılmasını istiyoruz. Bunun yanı sıra hava ulaşımına, deniz ulaşımına uygulanan mazot indiriminden benim esnafımın da, yani kara taşımacısının da yararlanmasını istiyoruz. Ayrıca yine Ulaştırma Müdürlüklerinin denetim yetkisinde olan ve bizlere zorunlu olarak aldırılan K1, K2, SRC1,2,3,4 gibi belgelerin de denetiminin yapılmasını, bu noktada da çifte standart oluşmamasını istiyoruz.''

-''KAMU GÖREVLİLERİNİN İŞLERİ DOĞRU YAPMASINI İSTİYORUZ''-

Eylemlerinin hükümete karşı bir protesto eylemi olarak algılanmaması gerektiğini belirten Kalyoncu, ''Biz uzun süredir vergi mükellefiyiz. Eskiden Maliyenin önünden geçerken başımızı başka tarafa çevirirdik. Artık rahatça Maliyenin önünden geçebiliyoruz. Eskiden polis, jandarma, icra memurları evlerimizi boşaltırlardı. Artık o dönemler geçti. Son hükümetler bizleri fazla zorlamadı. Bizler, kamu görevlilerinin işlerini gerektiği gibi takip etmesini istiyoruz'' diye konuştu.

Daha sonra kamyonlarına binen ve konvoy oluşturan yaklaşık 130 esnaf, Karadeniz Sahil Yolu'na inerek, şehir geçişini takiben Yıldızlı Beldesi'ndeki Karayolları Bölge Müdürlüğüne kadar gitti ve aynı güzergahtan geri döndü.
Trafiğin bir süre aksamasına neden olan kamyon konvoyu, daha sonra dağıldı.

[COLOR=LemonChiffon]Trabzon ilimizle ilgili anahtar kelimeler:

trabzon
trabzon spor
trabzon resimleri
trabzon bilgisayar
trabzon otel
trabzon oto
trabzon tuning
trabzon uçak
afm trabzon
trabzon havaalanı
trabzon macka
trabzon oteller
trabzon otelleri
trabzon oto kiralama
trabzon turizm
trabzon uçak bileti
trabzon yaylaları
weather trabzon
ak parti trabzon
akp trabzon
ankara trabzon
antalya trabzon
bursa trabzon
chp trabzon
erciyes trabzon
fener trabzon
fenerbahce trabzon
fenerbahçe trabzon
fenerbahçe trabzon maçı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 469
favori
like
share