Bu Haber İçin


Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, “Mera varlığı yönünden çok zenginiz ama otlayacak hayvan varlığımızı çok az” dedi.

Gümüşhane Tarım İl Müdürlüğü tarafından merkeze bağlı Kocapınar köyü yaylasında mera ıslah çalışmalarının tamamlanması üzerine açılışa katılan Vali Enver Salihoğlu, “Mera varlığı yönünden çok zenginin ama otlayacak hayvan sayımız çok az “ dedi.

Beraberinde Vali Yardımcısı Mehmet Demiral, İl Tarım Müdürü Hasan Irkın, Çevre ve Orman Müdürü Hayretti Yıldırım, Gümüşhane Ziraat Odası Başkanı Temel Ağaç ve tarım müdürlüğü yetkilileri ile mera ıslah çalışmaları tamamlanan Kocapınar köyü merasının açılışına katılarak incelemelerde bulunan Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, burada yaptığı açıklamada Gümüşhane’nin mera ve yayla yönünden çok zengin olduğunu söyledi.

Vali Salihoğlu, “ Yaylamızda tarım müdürlüğümüz tarafından taş toplama ve gübreleme gibi ıslah çalışmaları tamamlandı. Ama maalesef yayla var sürü yok. Şu anda bu yaylada 40 adet büyükbaş hayvan var. Kocaman yayla bomboş. Meraları ıslah edip, hayvanlar çıksın rahat otlasın diye çalışmalar yapıyoruz ama otlayacak hayvan varlığımız çok az. İlimizde 380 dolayında yayla tescil ettik. Ama maalesef içlerinde boş olan yayla çok. Biz yaylalarımızda otlayan hayvanlar görmek istiyoruz. Küresel ısınma ve beraberinde getirdiği gıda yetersizliği hayvancılığa daha çok önem verileceğini gösteriyor. Yaylalarımızda çimenler, otlar büyürken boş yere sararması bizleri elbette üzüyor. Dünya küresel ısınma sorunu ile karşı karşıya. Bu nedenle yaylalarımızı çok iyi değerlendirmek, hayvancılığa çok önem vermek zorundayız. Yoksa açlık tehlikesi ile karşı karşıya kalabiliriz” dedi.

gümüşhane
gumushane
gümüshane
gümüşhane gen
gümüşhane kelkit
gümüşhane lisesi
gümüşhane meslek
gümüşhane resimleri
gumushane com
gumushane gen
gumushane gen tr
gümüşhane adalet
gümüşhane adalet meslek
gümüşhane adalet meslek lisesi
gümüşhane adayları
gümüşhane anadolu lisesi
gümüşhane belediyesi
gümüşhane com
gümüşhane devlet hastanesi
gümüşhane fen lisesi
gümüşhane gazipaşa
kelkit
gümüşhane kelkit
kelkit belediyesi
kelkit aydın doğan
kelkit aydın
kelkit aydın doğan meslek yüksek okulu
kelkit ilçesi
kelkit vadisi
kelkit çayı
kelkit resimleri
kelkit bel
kelkit köyleri
kelkit aydın doğan myo

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 527
favori
like
share