Köy ziyaretlerini sürdüren Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, şehit mezarlıklarını da ziyaret etmeyi ihmal etmiyor.[
Gümüşhane merkez ilçeye bağlı Bahçecik köyünde incelemelerde bulunan Vali Enver Salihoğlu, köy mezarlığındaki şehit erin mezarını da ziyaret etti.
22. Temmuz 1994’te Şırnak kırsalında terör örgütü ile girdiği çatışmada şehit olan Komando Çavuş Ercan Soydaş’ın mezarını ziyaret eden Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, göndere çekilmiş ancak rengi solmuş olan Türk Bayrağını gönderden indirerek makam aracında taşıdığı bayraklardan bir tanesini göndere çekerek yeniledi.
[FONT='Arial','sans-serif']Şehit Kom. Çvş. Soydaş’ın mezarı başında dua eden Vali Salihoğlu, telefonla Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne il genelinde bulunan tüm şehitlerin bulunduğu mezarlıkların adreslerini en kısa zamanda çıkarılarak makam aracına konulması talimatını verdi.
Gümüşhane Valisi Salihoğlu, burada yaptığı açıklamada, “Şu bayrağın renginin solduğunu neden görmüyorlar, anlamak mümkün değil. Şehitlerimizin bulunduğu tüm mezarlıklarının teker teker adreslerinin çıkarılması talimatını verdim. Şehit mezarlıkları hangi köy sınırları içerisinde ise o köyün muhtarına zimmetle teslim edilecek ve her ay bayraklarının değiştirilmesi talimatını vereceğim. Eğer, bizler bu gün bu köylerde, bu vatanda, bu ülkede rahat rahat dolaşabiliyorsak, bugözünü kırmadan canını veren şehitlerimizin sayesindedir. Onların yattığı mezarlıktaki bayrağın rengi asla solmayacak. O kutsal bayrak, o şehidimizin kanından rengini almıştır” dedi.


gümüşhane
gumushane
gümüshane
gümüşhane gen
gümüşhane kelkit
gümüşhane lisesi
gümüşhane meslek
gümüşhane resimleri
gumushane com
gumushane gen
gumushane gen tr
gümüşhane adalet
gümüşhane adalet meslek
gümüşhane adalet meslek lisesi
gümüşhane adayları
gümüşhane anadolu lisesi
gümüşhane belediyesi
gümüşhane com
gümüşhane devlet hastanesi
gümüşhane fen lisesi
gümüşhane gazipaşa
kelkit
gümüşhane kelkit
kelkit belediyesi
kelkit aydın doğan
kelkit aydın
kelkit aydın doğan meslek yüksek okulu
kelkit ilçesi
kelkit vadisi
kelkit çayı
kelkit resimleri
kelkit bel
kelkit köyleri
kelkit aydın doğan myo

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 737
favori
like
share